Latvijas sieviešu hokeja izlase izcīna otro vietu

Valmierā no 17. līdz 19. martam notika Starptautisks sieviešu hokeja turnīrs, kurā piedalījās Latvija, Nīderlande, Norvēģija un Igaunija. Turnīra finālā tikās Latvijas un Norvēģijas izlases, kuru cīņā ar 3:1 pārāka bija Norvēģijas izlase

Latvijas sieviešu izlase turnīru iesāka ar spēli pret Nīderlandes valstsvienību. Šajā spēlē uzvaru ar 5:3 izcīnīja Latvijas izlase. Pirmajā periodā vadībā izvirzījās Nīderlandes hokejistes. Otrajā periodā komandas apmainījās ar vārtu guvumiem. Trešā perioda vidū Jūlija Mihejenko rezultātu izlīdzināja, bet spēles pēdējā minūtē Inese Geca – Miljone guva divus vārtus un nodrošināja Latvijas izlasei uzvaru ar 5:3.

«Pašu kļūdu mēs nonācām zaudētājos. Trešajā trešdaļā rezultātu izlīdzinājām. Pēs 30 sekunžu pārtraukuma komanda ņēma vārā norādījumus un guva divus vārtus,» spēles raksturu komentēja Latvijas izlases treneris Haralds Ozoliņbeiks.

Otrajā spēlē Latvijas izlasei pretī stājās mūsu ziemeļu kaimiņienes Igaunijas hokejistes. Latvijas izlase viņas sagrāva ar 15:0. Jau pirmajā periodā Latvijas izlase ieguva pārsvaru 7:0. Otrajā periodā komandas vārtus neguva. Trešajā trešdaļā Latvijas izlase raidīja vēl astoņus ripas igauņu vārtos. Šajā spēlē piecus vārtus guva Adrija Radziņa.

«Šajā spēlē pārsvars piederēja mums. Otrajā periodš spēlējām nedaudz paviršāk, tomēr vēlāk pārliecinoši uzvarējām,» sacīja treneris.

Turnīra izšķirošajā spēlē Latvijas izlase tikās ar Norvēģijas hokejistēm. Šī bija spēle par pirmo vietu šajā turnīrā Latvijas izlasei derēja neizšķirts rezultāts, jo bija labāka vārtu attiecība. Pirmais periods noslēdzās neizšķirti 0:0. Otrā perioda noslēgumā rezultāts arī apmierināja Latvijas vienību, jo abas komandas apmainījās vārtu guvumiem. Trešajā trešdaļā izšķīrās turnīra liktenis. Norvēģietes guva divus vārtus un nodrošināja pirmo vietu turnīrā. Latvija zaudēja 1:3.

«Šobrīd starp šīm turnīra komandām mēs esam spēcīgākās. Pirmajā periodā neizdevās gūt vārtus. Otrajā trešdaļā norvēģietes izvirzījās vadībā, tomēr mēs atspēlējāmies. Tomēr vērtējot objektīvi, Norvēģijas izlase ir stiprāka par mums, un pelnīti uzvarēja, » sacīja Ozoliņbeiks.

Latvijas izlases sastāvs:
Lolita Andriševska, Jūlija Mihejenko, Inese Geca- Miljone, Anna Žabicka, Eva Dinsberga, Sintija Grāviņa – Grēve, Olga Ciprone, Sintija Simsone, Adrija Radziņa, Madara Petrovica, Olita Liepiņa, Anna Mihajeva, Kristīna Abrašina, Māra Trēziņa, Iveta Krūmiņa, Ilze Kronberga, Ieva Petersone, Jeļena Karpova, Aija Sakne, Evija Tētiņa.

Turnīrs tika veidots, priekš, komandām, kuras nepiedalījās Olimpiskajās spēlēs. Lielu darbu šī turnīra organizēšanā ieguldīja Latvijas Hokeja federācija.

Pārējās spēlēs : Norvēģija – Igaunija 7:1, Norvēģija – Nīderlande 8:0, Igaunija – Nīderlande 0:5.