Balderis gūst pirmos vārtus arēnā «Rīga»

Arēnas «Rīga» ledus laukuma atklāšanas svētkos centrālais notikums bija aizgājušo gadu Latvijas un Krievijas hokeja zvaigžņu spēle. Šajā agrāko laiku izcilāko hokejistu spēlē Latvijas hokeja zvaigznes zaudēja ar rezultātu 5:7 (1:1, 2:3, 2:3). Pirmos vārtus jaunajā arēnā guva visu laiku izcilākais latviešu hokeja uzbrucējs Helmuts Balderis.

Daudzie skatītāji varēja vērot uz ledus pagājušo gadu hokeja leģendas — gan no bijušās un mīlētās Rīgas «Dinamo» komandas, gan no viņu pretiniekiem — kādreiz neuzvaramās PSRS. Trīs vārtus Latvijas hokeja zvaigžņu labā guva Helmuts Balderis.

Hokejisti spēli aizvadīja draudzīgi, atceroties vecos laikus, kad visas hokeja batālijas notika Rīgas Sporta pilī. Latvijas veterānu vārtus sargāja Kārkliņš, bet Krievijas zvaigžņu vārtos stājās Miļņikovs.

Piektajā minūtē viltīgu metienu uz Miļņikova sargātajiem vārtiem izdarīja Šostaks. Astotajā minūtē Znaroks raidīja ripu starp vārtsarga kājsargiem, bet Miļņikovs spēlēja teicami. Šajā spēlē noraidījumu nebija — par katru pārkāpumu tika izpildīts «bullītis».

Pirmais soda metiens bija jāizpilda pirmajai Latvijas hokeja zvaigznei Balderim. Viņš to veica kā savā laikā — izgājiens viens pret vienu bija precīzs. Dažas minūtes vēlāk Krievijas zvaigznēm neizdevās realizēt soda metienu, tomēr līdz perioda beigām Vladimirs Goļikovs rezultātu izlīdzināja.

Otrajā trešdaļā aktīvāki bija Krievijas hokeja veterāni. Viņus vadībā izvirzīja Mišukovs. Spēles turpinājumā par sevi atgādināja bijušais Rīgas «Dinamo» uzbrucējs Vladimirs Golovkovs, rezultātu izlīdzinot. Trešos vārtus Krievijas izlases sastāvā guva bijušais «CSKA» spēlētājs Iļja Bjakins. Vēlāk soda metienu izmantoja kādreizējais «Spartak» uzbrucējs Koževņikovs. Otro metienu dažas minūtes vēlāk viņam realizēt neizdevās. Otrā perioda vidū Kārkliņu vārtos nomainīja Durnovs. Perioda beigās iemirdzējās aizgājušo gadu «Dinamo» zvaigznes. Jemeļjaņenko un Šostaka iesākto kombināciju noslēdza Balderis.

Trešajā periodā pēc labi izspēlētas kombinācijas piektos vārtus guva Krievijas un «Kriļja Sovetov» septiņdesmito gadu zvaigzne Ļebedevs. Dažas sekundes vēlāk Aleksandrs Goļikovs rezultātu paaugstināja uz 3:6. Tālāk spēles pavediens piederēja Latvijas zvaigznēm. Oļegs Znaroks vienus vārtus atguva, bet vēlāk otro «bullīti» ar precīzu metienu vārtu augšējā stūrī realizēja Helmuts Balderis. Septītos vārtus Krievijas labā Bjakins guva dažas sekundes pirms spēles beigām.

Programmā bija arī bērnu konkursa «Pirmā ripa» noslēgums. Pasaules čempionātā Rīgā atklāšanas ceremonijā ripas pirmo iemetienu izdarīs Jelgavas puisis Niklāvs Birovs.