U-18 hokeja izlase spēlēs augstākajā divīzijā!

Latvijas U-18 hokeja izlase dramatiskā mačā ar Dānijas izlasi izcīnīja uzvaru 7:4 (2:3, 2:1, 3:0) un izcīnīja pirmo vietu turnīrā. Latvijas jauniešu izlase nākamgad pirmo reizi spēlēs pasaules čempionāta augstākajā divīzijā, kas notiks Somijā.

Turnīra izšķirošās spēles sākumā Latvijas izlase nokļuva nepatīkamā nokdaunā. Dānijas izlases hokejisti ļoti labi bija noskaņojušies spēlei, kamēr Latvijas hokejisti skatījās kā tiek gūti vārti. Jau otrajā minūtē uz noraidīto soliņa dodas Krišs Grundmanis un dāņi izspēlē skaitlisko vairākumu.Nikolas Jensens pielabo Matiasa Pedersena metienu.

Spēles turpinājumā Latvijas izlases hokejisti spēlē skaitliskajā vairākumā, tomēr nespēj atšifrēt dāņu aizsardzību. Seko nevajadzīgs Kaspara Daugaviņa noraidījums uzbrukumā, kuru visai ātri ar tālmetienu otro vārtu guvumā realizē Niklass Hārdts, pārspējot nosegto Latvijas izlases vārtsargu Artūru Dzelzi.

Nepatikšanas ar to nebeidzas un dāņiem palīdz arī veiksme. Kevina Ledera nesarežģīts metiens atrod spraugu vārtu tuvējā stūrī un rezultāts kļūst Latvijas izlasei ļoti nelabvēlīgs 3:0.

Tomēr daudzo skatītāju atbalstīti, Latvijas jaunieši vēl nepadodas un spēles 14. minūtē vārtu priekšā zibenīgi situāciju novērtē Andris Džeriņš un pamodina Latvijas izlasi. Rezultāts kļūst 3:1. Savukārt perioda pēdējā minūtē pēc pirmā vārtu autora Andra Džeriņa piespēles Oskars Cibuļskis ar pustālu metienu liek uzgavilēt līdzjutējiem. Latvijas izlasei perioda gaitā tomēr izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimuma 3:2.

Spēles otrajā periodā ņemot vērā spēles rezultātu izpaudās asa bezkompromisu cīņa, kurā sākumā noraidījumus sapelnīja Latvijas izlase. Gricinskis jau sēdēja uz noraidīto soliņa, kad rupji pret Dānijas izlases spēlētāju nospēlēja trešās maiņas uzbrucējs Sergejs Daņilovs un saņēma noraidījumu līdz spēles beigām. Latvijas izlase 23 sekundes bija spiesta cīnīties trijatā, tomēr šoreiz dāņu spiedienu izturēja.

Spēles turpinājumā izpaužas Latvijas izlases neliels pārsvars. Labas izdevības neizmanto Straupe, Gricinskis. Daugaviņa aktivitāšu rezultātā dāņi pārkāpj noraidījumu, bet tūlīt pat to izdara vēlreiz pret A.Ozoliņu. Latvijas izlase iegūst minūti un 37 sekundes divus spēlētāju pārsvaru, ko vārtu guvumā pēc A.Ozoliņa vārtu priekšā iespēlētas ripas realizē Gricinskis.

Tūlīt pat, izmantojot pārsvaru, Daugaviņš vēlreiz iebaksta ripu dāņu tuvajā vārtu stūrī un uzgavilē daudzie Latvijas atbalstītāji. Tiesa seko dāņu atbilde - Hārdts ar ļoti precīzu metienu, izejot no aizvārtes ceturto reizi pārspēj Artūru Dzelzi.

Spēles trešajā periodā jau pašā ievadā lieliski nopelna uzbrucējs Gatis Gricinskis, kurš perioda pirmajās sekundēs nopelna divu minūšu vairākumu un pats noraidījumu arī realizē, raidot ripu apakšējā vārtu stūrī.

Vēl pēc pāris minūtēm aizturētā soda laikā iepriekšminētais Gricinskis panāk jau 6:4 Latvijas izlases vadību, kas faktiski arī izšķir spēles likteni. Neskatoties uz trīs vārtu handikapu (Latvijai der neizšķirts) Latvijas hokejisti turpina uzbrukt, tomēr nereti arī kļūdās aizsardzībā. Kad noraidījumu izcieš Balakuņs, paviršību aizsardzībā pieļauj dāņi un Latvijas izlase soda pretiniekus. Pēc lieliskas A.Džeriņa piespēles mazākumā punktu spēlei pieliek Kaspars Daugaviņš, kurš panāk jau 7:4 rezultātu.