Uzvaras Somijas, Zviedrijas un Šveices hokeja izlasēm

Piektdien Zviedrijā notiekošajā Eirotūres posmā Somija pārspēja Čehiju un Zviedrija - Krieviju. Bet Šveicē pārbaudes spēlē mājnieki pārspēja slovākus.

Zviedrijā notiekošajā Eirotūres ceturtajā posmā otrās kārtas pirmajā spēlē savā starpā tikās divas izlases, ar kurām Latvija ir ielozēta vienā apakšgrupā gaidāmajā pasaules čempionātā – Čehija un Somija. Negaidīti pārliecinošu uzvaru izcīnīja somi, četrus no pieciem vārtiem gūstot skaitliskajā vairākumā. Vieni vārti un divas rezultatīvas piespēles Jari Viuhkolas rēķinā, bet Peters Nummelins atzīmējās ar trijām rezultatīvām piespēlēm.

Čehija - Somija 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Vārtu guvēji: 01:59 Peltonens (Nummelins, Viuhkola vair.) 0:1, 15:29 Kermans (Kukonens, Rita vair.) 0:2, 25:29 Hentunens (Viuhkola, Bergs vair.) 0:3, 45:01 Viuhkola (Hentunens, Nummelins vair.) 0:4, 50:46 Vibornija (Hlavačs) 1:4, 52:12 Santola (Hāls, Nummelins) 1:5.

Otrajā spēlē savā starpā tikās komandas, kuras pirmajā kārtā bija izcīnījušas uzvaras – Zviedrija un Krievija, un arī šajā spēlē uzvarēja komanda, kura veiksmīgāk realizēja skaitlisko vairākumu. Lai arī krievi izvirzījās vadībā ar 3:1, iegūto pārsvaru noturēt viņiem neizdevās, savukārt zviedri otrajā periodā, gūstot četrus vārtus skaitliskajā vairākumā, panāca jau 6:3 savā labā. Pēdējā trešdaļā krievi gan uzsāka «pakaļdzīšanos», taču panākt spēlē kaut neizšķirtu, viņiem neizdevās un tā beidzās ar rezultātu 7:6 Zviedrijas izlases labā. Jespers Matsons guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli, bet Magnusam Johansonam un Kristiānam Berglundam pa 1+2. Krivijas labā divus vārtus guva Aleksandrs Sjomins un Deniss Zaripovs.

Zviedrija - Krievija 7:6 (2:3, 4:0, 1:3)
Vārtu guvēji: 10:27 Malkins (Koļtsovs) 0:1, 13:42 Sjomins 0:2, 15:15 Jonsons (Bekstrēms, Emvāls) 1:2, 17:48 Zaripovs (Nikuļins) 1:3, 19:20 Nordkvists (Mortensons) 2:3, 22:36 Matsons (Johansons, Berglunds vair.) 3:3, 28:09 Johansons (Karlsons vair.) 4:3, 35:41 Matsons (Berglunds, Halbergs vair.) 5:3, 39:45 Berglunds(Matsons, Johansons vair.) 6:3, 42:52 Zaripovs (Kručiņins vair.) 6:4, 47:24 Petersons (Karlsons vair.) 7:4, 47:39 Mikhnovs (Nikuļins) 7:5, 59:10 Sjomins 7:6.

Šveices pilsētā Bāzelē mājnieki tikās ar Slovākiju un izcīnīja diezgan pārliecinošu uzvaru ar 4:0. Šveicieši jau spēles pirmajā minūtē guva pirmos vārtus, kad precīzs bija Romano Lemma metiens, taču nākamie vārti tika gūti tikai otrā perioda izskaņā, kad skaitlisko vairākumu realizēja Martins Pluss. Trešajā periodā Patriks Della Rossa un Alans Demuss vēl pa reizei pārspēja pretinieku vārtsargu, iepriecinot vietējos līdzjutējus.

Šveice - Slovākija 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Vārtu guvēji: 00:55 Lemms (Sanits, Jenins) 1:0, 36:57 Pluss (Rutemans vair.) 2:0, 42:57 Della Rossa (Blindenbahers) 3:0, 56:34 Demuss (Rutemans, Pluss vair.) 4:0.