Interesanti skaitļi un fakti

FOTO: Latvijas Dabas muzejs

Pasaulē notiek interesantas lietas un tiek veikti pavisam neticami pētījumi un aprēķini, par kuriem ikdienā neiedomājamies. Lūk, daži no tiem.

- Četri kilometri un 120 metri — tas ir attālums no Krievijas līdz Amerikai. Tieši šāds posms šķir Ratmanova salu Krievijā no Lielās Diamīda salas ASV, kas atrodas Beringa jūras šaurumā.

- Tādas melnādainas sievietes kājas, kuras augums ir tikpat liels kā baltajai sievietei, ir par trim centimetriem garākas.

- Smoļnijā Ļeņins strādāja kabinetā, pie kura bija izkārtne «Klases dāma».

- Paragvaja ir vienīgā valsts pasaulē, kuras karoga abas puses nav vienādas. Vienā pusē ir redzams valsts ģerbonis, otrā — valsts kases zīmogs.

- Japānā vīrietis var pieprasīt šķiršanos, ja viņa sieva neguļ skaisti.

- Par harmoniskākajām laulībām briti ir nosaukuši kāzas, kurās apprecējās neliela angļu cirka māksliniece, kas uzstājās ar priekšnesumu «Uguns sieviete», un ugunsdzēsējs, kas strādāja tajā pašā trupā. Vienkārši ideāls pāris!

- Kad mēs šķaudām, uz dažām milisekundēm apstājas sirds. Ja nošķaudās īpaši spēcīgi, var salauzt ribu.

- Brazīlijā valda ticējums, ka tas, kurš ar pirkstu pieskarsies vardei, zaudēs savas sievas mīlestību. Vardes šajā valstī ir neparastas — tās var sasniegt vistas lielumu.

- Suržiks ir neoficiāla sarunu valoda, kas radusies uz ukraiņu un krievu valodas pamata. Trasjanka ir suržikam līdzīga valoda, kas radusies uz krievu un baltkrievu valodas pamata.

- Padomju izlūks Rihards Zorge, nesaņēmis finansējumu no centra, savas aģentūras tīkla darbību apmaksāja ar personīgajiem līdzekļiem.

- Brazīlijas galvaspilsētas Braziljas kontūras no gaisa izskatās kā aeroplāns.

- Baltie lāči var krustoties ar brūnajiem lāčiem un radīt pilnvērtīgus pēctečus.

- Starptautiskajā izstādē Parīzē 1900. gadā vienlīdzīgas nozīmes «Grand prix» ieguva Eifeļa tornis un dzelzceļa tilts pār Jeņiseju Krasnojarskā.

- Sanktpēterburgā ir visvairāk tramvaju, salīdzinot ar citām pilsētām. Krievijas ziemeļu galvaspilsētas tramvaju līniju garums ir 700 kilometri.

- Konservēšanas paņēmienu atklāja franču konditors Nikolā Fransuā Apers. Viņš nejauši konstatēja, ka, uzvārot cieši noslēgtu burku ar sulu, tās saturs ilgi nebojājas. Savukārt konservēšanai izmantot skārda kārbiņu pirmoreiz ieteica anglis Pīters Durans. Tas notika 1810. gadā.

- Maskavas metropolitēnā maršrutos virzienā uz pilsētas centru stacijas nosauc vīrieša balss, bet virzienā no centra — sievietes balss. Apļa līnijā vīrieša balss paziņo stacijas pulksteņa rādītāja virzienā, bet sievietes balss — pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Tas darīts ar nolūku, lai atvieglotu pārvietošanos akliem pasažieriem.

Uz augšu