«Oilers» pagarina finālsēriju

Šonakt piektajā Stenlija kausa izcīņas finālsērijas spēlē Relijā varēja tikt noskaidrots Stenlija kausa ieguvējs, tomēr Edmontonas «Oilers» spēja samazināt rezultātu spēļu sērijā.

Finālsērijas piektajā spēlē Edmontonas «Oilers» tomēr spēja izbraukumā samazināt rezultāta starpību finālsērijā, kur joprojām 3-2 vadībā ir Karolīnas «Hurricanes».

Spēles pirmajā periodā abas komandas kopā guva piecus vārtus. Fernando Pizani jau mača 16. sekundē atklāja rezultātu, tomēr «viesuļi» atbildēja ar Erika Stāla un Reja Vitnija vārtiem. Perioda turpinājumā vēl divreiz dika pārspēts Karolīnas vārtsargs Kems Vords. Vārtus guva Alešs Hemskis un Maikls Peka, palīdzot Edmontonai izvirzīties vadībā 3:2.

Spēles otrajā periodā «Hurricanes» panāca izlīdzinājumu, jo Eriks Stāls bija precīzs otro reizi mačā, realizēdams skaitlisko vairākumu. Spēles trešajā periodā mazliet aktīvāki bija viesi Edmontonas hokejisti, kamēr «Oilers» vārtsargs Jussi Markkanens tika traucēts tikai divas reizes. Savukārt pagarinājumā dominēja «naftenieki» (metieni 7:0) un izcīnīja savu otro uzvaru finālsērijā.

Fernando Pizani, kurš atklāja spēles rezultātu, pagarinājuma 4. minūtē mazākumā pārspēja Kemu Vordu (4:3). Pēc muļķīgas Karolīnas kļūdas pavirši saspēlējotioes savā zonā, Pizani pārtvēra ripu un izgājienā viens pret viena lika uzgavilēt «nafteniekiem». Sērijas sestā spēle notiks parīt Edmontonā.