Līgatnē dabas takas aicina dot vārdu pūcei un diviem alnēniem

FOTO: AP/Scanpix

Līgatnes dabas takas aicina iedzīvotājus piedalīties konkursā un dot vārdu pūcei un alņu mātes Mildas diviem alnēniem, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Viņa stāsta, ka tradicionāli visiem Līgatnes dabas taku dzīvniekiem ir bijis savs vārds, taču šobrīd pusgadu dabas takās jau dzīvo trīs dzīvnieki «bez pases».

«Idejas ļoti gaidīs ausainā pūcīte, kura, pavisam maziņa, pie mums pavasarī tika atvesta no Saldus dzīvnieku patversmes. Tagad viņa vai viņš, jo pūcītes dzimums līdz galam tā arī nav zināms, ir izaugusi par kārtīgu pūci un ļoti vēlas tikt nosaukta vārdā. Vārdiņus cer sagaidīt arī abi alnenes Mildiņas dvīņu bērni. Mazie alnēni pasaulē nākuši šī gada 29. aprīlī. Taču zvērkopji ilgi nespēja precīzi noteikt, kas tad īsti abi ir - puikas vai meitenes Beidzot izrādījās - brālītis un māsiņa,» stāstīja dabas taku pārstāve.

Vārdus līdz 16.novembrim ausainai pūcītei un alnēniem var ieteikt portāla «draugiem.lv» Līgatnes dabas taku profilā.

Uzvarētāji tiks pasludināti 20.novembrī. Konkursa uzvarētājs kā balvu saņems Līgatnes dabas taku bezmaksas apmeklējumu un iespēju kopā ar Velgu Vītolu apciemot jauniegūto vārdu īpašniekus.

Uz augšu