Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Divi runči sāk peļu vaktēšanu Rīgas domē

TVNET
Divi runči sāk peļu vaktēšanu Rīgas domē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Vienā dienā klaidonis bez mājām, otrā dienā - pašam savs birojs ar privilēģiju ēst no viena šķīvja ar Rīgas pilsētas mēru Nilu Ušakovu. Šādu dzīves pavērsienu piedzīvojuši divi runči, kuri apmetušies uz dzīvi Rīgas domē, piektdien informēja LNT ziņas.

Dzīvnieku patversmes "Līči" iemītnieki katru atnākušo ciemiņu uzlūko kā potenciālo saimnieku. Vienā no šādām apciemošanas reizēm paveicies diviem kaķēniem. Viņi dosies uz mājām, kas būs pašā Latvijas galvaspilsētas sirdī Vecrīgā - Rātsnamā.

Rīgas mēram Nilam Ušakovam mīlestība pret kaķiem ir īpaša. Viņa mājās jau mitinās četri kaķi. Tagad pilsētas galva iedibinājis jaunu tradīciju – divus runčus adoptējis arī pie sevis birojā. Kaķēniem šo piektdien bija pirmā publiskā uzstāšanās.

Rīgas mērs sacīja, ka tagad dota vaļa kaķēnu vārdu domāšanai - konkurss ir atklāts. Abiem murrātājiem vārdi vēl nav iedoti, tāpēc ikviens var nākt talkā ar savu ideju. Jau tagad saņemti dažādi ieteikumi, kā kaķu puikas saukt, piemēram, par Pozīciju un Opozīciju, izskan arī slavenu rīdzinieku vārdi.

"Mums jau paspēja pateikt, ka viens kaķis ir latvietis, viens krievs. Attiecīgi vārdiem jābūt atbilstošiem, kurš ir krievs, kurš latvietis. Versijas: šis mierīgāks - šis latvietis, bet šis krievs... viņš, re kur, apbižojās," klāstīja Ušakovs kaķēnu prezentācijā.

Lai gan galvenā uzturēšanās vieta abiem runčiem ir mēra atpūtas telpā, viņi mēdz dzīvoties arī pa Ušakova darba kabinetu un mieloties ar pilsētas galvu no viena šķīvja. Izņemot dažu dokumentu apskādēšanu, citos nedarbos kaķēni vēl nav pieķerti – tapetes pagaidām vēl ir savā vietā, arī aizkari un ādas dīvāni bez skrāpējumiem.

Protams, pirms kaķiem atvēlēja savu biroju, Rīgas mērs parūpējās, lai, piemēram, daudzās kaklasaites kaķiem nebūtu ceļā. "Uzvedas kārtīgi - bija vakar ciemos Ventspils domes priekšsēdētājs, Lembergam [Aivaram] mēģināja saplēst bikses," atklāja Ušakovs.

Rīgas mērs ar savu piemēru grib iedrošināt arī citus spert šādu soli. Abu kaķu uzturēšanai no pašvaldības budžeta nauda netiekot tērēta. Dzīvniekus par saviem privātajiem līdzekļiem uztur pats mērs un viņa biroja darbinieki, vēstīja LNT ziņas.

Ušakovs gan cer, ka tad, kad viņa karjera Rīgas mēra krēslā beigsies, pret šiem kaķiem tikpat pozitīvi būs noskaņots arī nākamais domes priekšsēdētājs.

Skatīt pievienoto video.

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu