Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

«Stockmann» centra nākotnes vīzijas Rīgā

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

No 7. līdz 9. jūnijam Rīgā noritēja starptautisks arhitektu un pilsētplānotāju plenērs ««Stockmann» centra nākotnes vīzijas Rīgā». Tā laikā tika izstrādāti risinājumi pilsētvides jautājumu risināšanai tirdzniecības un atpūtas centra «Stockmann» publiskajā telpā. Starptautiskā žūrija izvirzīja četras uzvarētāju komandas.

Plenērs tika organizēts ar mērķi iegūt arhitektoniski atraktīvas idejas universālveikala «Stockmann» jumta veidolam, izveidot pievilcīgu pilsētvidi ap veikalu un virs plānotajām apakšzemes autostāvvietām, kā arī piedāvāt optimāli ērta gājēju šķērsojuma risinājumu «Stockmann» rajonā.

Izvēloties uzvarētājus, noteicošie žūrijas izvēles kritēriji bija arhitektoniskie risinājumi, funkcionalitāte, kā arī laika un finansiālās realizācijas iespējas. Katrs uzvarētāju darbs iekļāva labas idejas, līdz ar to plenērā ir atzinīgi novērtēti vairāki piedāvājumi. Žūrijas vērtējumā veiksmīgākos risinājumus plenēra uzdevumiem izstrādāja Somijas arhitektu birojs «Arkkitehtikonttori Petri Puusinen Oy». Kā izteicās Jusi Kūtsa (Jussi Kuutsa), šīs komandas stiprā puse bija perfekta uzdevuma specifikas izpratne. Kā futūristiski vizionārs tika atzīts «ALA Architects Ltd» (Somija) arhitektu risinājums. No funkcionālā un ekonomiskā viedokļa visaugstāk tika novērtēti Latvijas arhitektu biroja SIA «Arplan» un Somijas «Arkkitehtitoimisto Laatio Oy» piedāvājumi. Visi uzvarētāji saņēma naudas prēmijas.

«Arkkitehtikonttori Petri Puusinen Oy» projekts visveiksmīgāk risina plenēra uzdevumus, izveidojot atraktīvu un plašu publisko telpu pie universālveikala, kā arī veiksmīgi atrisinot satiksmes plūsmu 13. janvāra ielā. Žūrijas vērtējumā šis ir visveiksmīgākais risinājums, kas vienlīdz apmierina Rīgas pilsētas un universālveikala «Stockmann» vajadzības.

SIA «Arplan» risinājums iekļauj vairākas atraktīvas idejas un vienlaikus ir funkcionāli izdevīgs, īpaši tiek izcelts veikala aizmugures sienas risinājums.

«ALA Architects Ltd» projekts tika augsti novērtēts par skatījumu nākotnē un atraktīvu jumta struktūras risinājumu, izmantojot videi draudzīgu enerģijas ieguvi.

«Arkkitehtitoimisto Laatio Oy» piedāvātā risinājuma stiprā puse ir jumta konstrukciju risinājums.

Kopumā plenērā piedalījās septiņas arhitektu komandas no četrām valstīm — Latvijas, Somijas, Vācijas un Ungārijas, katras komandas sastāvā ir iekļauts arhitekts un pilsētplānotājs. Latviju pārstāvēja arhitektu biroji SIA «Depo projekts», SIA «Arplan», Somiju — «Arkkitehtitoimisto Laatio Oy», «ALA Architects Ltd», «Arkkitehtikonttori Petri Puusinen Oy», Vāciju — «Hoyer Schindele Hirschmuller Architektur», Ungāriju — «EEA Budapest KFT».

Komentāri
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu