Nīgrandē atrod 12 sabrauktas mežacūkas

FOTO: LETA

Trešdien, 1.septembrī, Saldus novada Nīgrandes pagastā atrastas 12 beigtas mežacūkas, informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas nodaļas priekšniece Vita Kalote.

Kā sacīja Kalote, plkst.12.30 policijā saņemta telefoniska informācija, ka kādā saimniecībā atrastas 12 beigtas mežacūkas.

Kā vēlāk noskaidrojies, kāds šīs apkārtnes iedzīvotājs tās esot sabraucis ar traktoru.

Kalote uzsvēra, ka vēl tiek precizēti notikušā apstākļi un vainīgās personas motivācija.

Policijas inspektors Ingus Čekanauskis portālam "Diena.lv" sacījis, ka 1989.gadā dzimušais sējmašīnas vadītājs nespējot paskaidrot, kādēļ viņš sabraucis meža dzīvniekus. Policija, apskatot notikuma vietu, pieļauj, ka transporta vadītājs dzīvniekus vajājis pa lauku.

“Viņš stāstīja, ka vēlā otrdienas vakarā atgriezies no sējas un nav paspējis nobremzēt, kad ceļu šķērsojušas mežacūkas. Kad jautājām, kādēļ viņš vajājis dzīvniekus arī uz lauka aptuveni 100 metru attālumā no ceļa, viņš sacīja, ka nav tās vajājis, bet braucis pakaļ, lai saprastu, kur tās palikušas," stāsta inspektors.

Viņš norādīja, ka starp 12 nobrauktiem dzīvniekiem astoņi ir sivēni, kuri sekojuši pieaugušajiem dzīvniekiem.

Mednieki skaidro, ka, zaudējot barvedi, sivēniem nav kam sekot un tie nemūk, bet paliek uz vietas, kļūstot par vieglu mērķi.

Aizdomās turamā persona iepriekš policijas redzeslokā nav nonākusi, taču pēc sarunas ar vietējiem pagasta iedzīvotājiem policijas darbinieki noskaidrojuši, ka jaunietis pie auto stūres bieži vien nejūt ātrumu. Policijai viņš apgalvoja, ka otrdienas vakarā alkohola reibumā viņš nav bijis.

Policija par notikušo sākusi kriminālprocesu par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvniekiem.

Aprēķināts, ka Valsts meža dienestam nodarīti zaudējumi 13 600 latu apmērā.

Uz augšu