Sievieti, kura nomedīja alni un to vilka ar zirgu, soda ar 280 piespiedu darba stundām

Ilustratīvs attēls

FOTO: AP/Scanpix

Kuldīgas rajona tiesa par nelikumīgām aļņa medībām, kā arī tā vilkšanu ar zirgu, sievietei piespriedusi 280 piespiedu darba stundas, pavēstīja tiesā.

Tāpat tiesa Kristīnei Ozolai piespriedusi arī atlīdzināt mantisko kaitējumu par labu valsti 5,4 tūkstošu eiro apmērā.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 1.martā.

Iepriekš ziņots, ka Ozola mežā, pamanot meža dzīvnieka - aļņa pēdu nospiedumus, sekoja pa aļņa pēdām un ,pamanot alni, kas ir limitēts medījamais dzīvnieks, šī dzīvnieka sugas saudzēšanas laikā, no līdzi esošā šaujamieroča uz alni mērķtiecīgi raidīja vienu šāvienu, kā rezultātā to nonāvēja. Pēc tam apsūdzētā devās atpakaļ uz savu dzīvesvietu, paņēma zirgu, ar kuru nelikumīgi nomedīto alni aizvilka uz savu dzīvesvietu.

Pirmstiesas kriminālprocesā tika konstatēts, ka apsūdzētās nelikumīgo darbību rezultātā ir radīts ievērojams mantiskais zaudējums 5440 eiro apmērā. Tāpat nelikumīgo medību rezultātā tika apdraudētas medību saimniecības un šo medību platību lietotāja intereses un tiesības, saistībā ar aļņu populācijas saglabāšanu un atjaunošanu, kā arī attiecīgās dzīvnieku sugas genofonda un šo medījamo dzīvnieku apdzīvotās vides saglabāšanu attiecīgajā teritorijā..

Ozolai celta apsūdzība pēc Krimināllikuma panta par nelikumīgām medībām, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās vai ja tās izdarītas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, vai ja ar tām radīts būtisks kaitējums. Par šo noziedzīgo nodarījumu paredzētais soda mērs -brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Kā arī pēc Krimināllikuma panta par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas. Par šo noziedzīgo nodarījumu Krimināllikumā paredzētais soda mērs - brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Uz augšu