LP: Pasta darbība bijusi tiesiska, un likumi nav pārkāpti

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

VAS «Latvijas Pasts» (LP) vadība uzskata, ka Valsts kontrole (VK) savā ziņojumā centusies salīdzināt divas atšķirīgas lietas — priekšlikumu konkursu, ko darīt ar Pasta darbības nodrošināšanai nevajadzīgo ēku, un sarunu procedūru par ēkas iznomāšanu. LP uzskata, ka Pasta darbība ir bijusi tiesiska, un LP nav pārkāpis likuma prasības.

LP Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Kreicberga portālam «Apollo» pavēstīja, ka LP, saņemot VK atzinuma starpziņojumus, ir ilgstošā laika posmā sniedzis skaidrojumus, kā arī papildu dokumentus par tiem VK secinājumiem, kas neatbilst patiesībai saskaņā ar spēkā esošajiem likumiem vai citiem normatīvajiem aktiem un lietas faktiskajiem apstākļiem, tomēr VK gala atzinumā tik un tā parādījušies secinājumi, kam LP nepiekrīt.

Tā kā LP nepiekrita VK ziņojumam, tas tika pārsūdzēts VK padomē. Savukārt VK padome atstāja sūdzību bez izskatīšanas, jo Kontroles lēmumā konstatēti fakti un izdarīti secinājumi, kas, viņuprāt, ir tikai rekomendējoši, līdz ar to šis lēmums nav uzskatams par administratīvu aktu un ar to nav radītas tiesiskas sekas, bet ir ietverti ieteikumi.

«Apollo» jau vēstīja, ka VK uzskata: ieguldot LP pamatkapitālā valsts nekustamo īpašumu ar kopējo vērtību 5 238 400 latu, Satiksmes ministrija (SM) nav pietiekami izvērtējusi un pamatojusi šā lēmuma nepieciešamību, kā dēļ īpašumi ieguldīti nelietderīgi.

VK revīzijā secināja: daļa ieguldīto nekustamo īpašumu nebija vajadzīgi LP pamatdarbības veikšanai — tajā skaitā zemes īpašums Rīgā, Stacijas laukumā 1, ar ieguldīšanas vērtību 4 230 000 latu, kas ir 81% no visu ieguldīto zemes īpašumu vērtības. To, ka šis īpašums nebija vajadzīgs Latvijas Pastam pamatfunkciju nodrošināšanai, apliecina fakts, ka jau trīs mēnešus vēlāk tika pieņemts lēmums atbrīvoties no vērtīgākajiem īpašumiem.

No 2005. gada decembra līdz 2006. gada maijam LP sasteigti un nesagatavoti organizēja nekustamā īpašuma Rīgā, Stacijas laukumā 1, izmantošanas «priekšlikumu konkursu», kas tika izbeigts bez rezultāta, nelietderīgi izmantojot Latvijas Pasta finanšu līdzekļus 21 696 latu apmērā.

Par nesaimniecisku VK uzskata arī nākamā — no 2006. gada jūlija līdz decembrim — organizētā slēgtā «iznomāšanas konkursa» par nekustamā īpašuma Rīgā, Stacijas laukumā 1, iznomāšanu rīkošanu, jo LP nepamatoti ierobežoja pretendentu skaitu, tā liedzot gūt iespējami lielākus ieņēmumus, ko paredz likuma prasības par mantas nodošanu lietošanā citai personai par iespējami augstāku cenu.

Slēgtā «iznomāšanas konkursa» dēļ tika noslēgts līgums ar SIA «Attīstības aģentūra» par nekustamā īpašuma iznomāšanu uz 49 gadiem ar garantētu iespēju pagarināt līgumu vēl uz tādu pašu termiņu.

VK revīzijā secinājusi, ka šis 2006. gada 11. decembrī «iznomāšanas konkursā» noslēgtais līgums ar SIA «Attīstības aģentūra» ir finansiāli neizdevīgāks par tās pašas SIA «Attīstības aģentūra» iepriekšējā «priekšlikumu konkursā» iesniegto piedāvājumu, lai gan abi SIA «Attīstības aģentūra» piedāvājumi tika iesniegti tikai ar piecu mēnešu intervālu. Sākotnēji LP ieņēmumi būtu aptuveni septiņus miljoni latu, bet noslēgtais līgums paredz saņemt nepilnus piecus miljonus. Neiegūtie līdzekļi veido apmēram divus miljonus latu.

VK arī norāda, ka LP nav izstrādājis nekustamā īpašuma iznomāšanas un nomāšanas kārtību, lai nodrošinātu mantas nodošanu lietošanā citai personai par iespējami augstāku cenu un mantas iegūšanu lietošanā par iespējami zemāku cenu. Nomājot nekustamo īpašumu, LP neizmanto normatīvajos aktos noteiktās tiesības pieprasīt telpas «Valsts nekustamo īpašumu aģentūras» valdījumā esošajos valsts nekustamā īpašuma objektos.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu