Līdz šim iedzīvotāji ziņojuši par vairāk nekā 1500 balto stārķu ligzdām Latvijā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova / LETA

Latvijas Dabas fonda un Latvijas ornitoloģijas biedrības akcijā par balto stārķu un to ligzdu uzskaiti līdz šim ir saņemtas ziņas par vairāk nekā 1500 ligzdām, liecina informācija portālā «Dabasdati.lv».

Līdz nedēļas vidum bija saņemta informācija par 1525 balto stārķu ligzdām un ir reģistrēti vairāk nekā 1600 novērojumi. Dažkārt par vienu un to pašu ligzdu ziņojuši vairāki cilvēki.

Visvairāk iedzīvotāji iesūtījuši ziņas par stārķu ligzdām teritorijā starp Talsiem un Tukumu - tur dažu desmitu kilometru rādiusā novērotas 177 ligzdas. Pa sešām ligzdām ir konstatētas Kaives un Lamiņu apkaimē, Kandavā ievērotas septiņas ligzdas, Pūrē - četras. Ir saņemtas ziņas par vietām, kur vienuviet atrodas daudz stārķu ligzdu, piemēram, Dižstendes apkaimē novērotas 15 ligzdas, Matkules apkaimē - 12 ligzdas.

Daudz ziņu par stārķu ligzdu atrašanās vietām saņemts arī no citiem novadiem - Vidzemes, Zemgales un Latgales. Piemēram, Jumpravas apkaimē reģistrētas 14 balto stārķu ligzdas, Raganas apkaimē - desmit ligzdas, bet Bērzaunes apkaimē ziņots par 11 ligzdām.

Tomēr ir arī vairākas vietas, no kurām nav saņemtas ziņas par stārķu ligzdām. Piemēram, Alūksnes apkaimē nav pieteicies neviens cilvēks, kas būtu novērojis kādu stārķa ligzdu. Ziņas par ligzdām nav saņemtas arī no Mazsalacas, Aglonas, Liepājas un Līvāniem.

Stārķu ligzdu uzskaite notiek Eiropas nozīmes vides izpētes projekta ietvaros. Uzskaites mērķis ir iegūt informāciju par iespējami visām Latvijas balto stārķu ligzdām. Sākotnēji iedzīvotājiem ir jāievada dati par novēroto ligzdu, bet jūlijā šī ligzda būs jāapmeklē atkārtoti, lai ziņotu par ligzdošanas sekmēm.

Kā norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latviju var dēvēt par balto stārķu zemi, jo šeit ir dzimtene aptuveni 4,5% no visiem pasaulē sastopamajiem stārķiem. Latvijā ir arī viens no augstākajiem svēteļu ligzdu blīvumiem pasaulē - 17 ligzdas uz 100 kvadrātkilometriem.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu