Pie Rožeckina pazušanas naktī viesojušies divi jauni cilvēki

Pie Krievijas izcelsmes miljonāra Leonīda Rožeckina naktī uz 16. martu jeb viņa pazušanas naktī viesojušies divi jauni cilvēki, kas plkst. 2.30 atstājuši Rožeckina māju, iesēdušies taksometrā un lūguši aizvest uz Rīgu, laikrakstam «Telegraf» pastāstījis automašīnas vadītājs, kurš vēlējās palikt anonīms.

Pēc viņa vārdiem, jaunie cilvēki neradīja nekādas aizdomas. Brīdī, kad viņi iznākuši no ēkas, tās iekšā degusi gaisma un, pēc visa spriežot, kāds ēkā vēl palicis. Blakus stāvējusi apvidus automašīna, kas, iespējams, pieder mājas īpašniekam.

No mājas iznākušie jaunie cilvēki lūguši viņus no taksometra izlaist kluba XXL apkaimē, kas ir pazīstams Rīgas geju bārs. Pēc jauniešu izkāpšanas no taksometra nekādas asiņu pēdas vai aizdomīgi priekšmeti automašīnā neesot palikuši.

Taksometra vadītājs nevarēja laikrakstam apstiprināt, ka jaunieši būtu geji. Klubā XXL laikrakstam pastāstīja, ka klubs nenodarbojas ar eskorta servisu un tur nav zināmi jauni cilvēki, kas varētu sniegt intīmpakalpojumus. Klubā XXL laikrakstam arī apliecināja, ka iestādē jau bijuši policijas darbinieki. Kluba pārstāvji arī piebilduši, ka Rožeckins klubā nav manīts.

Pēc laikraksta rīcībā esošās neoficiālās informācijas, kārtības sargi patlaban šajā lietā izskata trīs versijas: nolaupīšanas imitācija, ko organizējis pats Rožeckins, nolaupīšana un sadzīves kriminālnoziegums.

Kā ziņots, par pazudušu uzskatītā Rožeckina mājā Jūrmalā atrasto asiņu piederība pagaidām nav noskaidrota, bet uzņēmēja privātā lidmašīna Latviju ir pametusi, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija.

Asins pēdas bijušas ne tikai Rožeckina mājā, bet arī citur, iespējams, minētajā apvidus automašīnā, ko policisti vēlāk atraduši netālu Jūrmalā. Valsts policijas priekšniekam Aldim Lieljuksim tas ļauj secināt, ka «ir bijusi kaut kāda vardarbība».

Policijas darbinieki cer uz ātriem ekspertīžu rezultātiem, lai noskaidrotu atrasto asiņu piederību, intervijā Latvijas Radio atzina Lieljuksis.

Visticamāk, ka lidaparāta apkalpe Latviju nebūtu pametusi bez īpašnieka ziņas. Neoficiāla informācija liecina, ka izlidošana svētdien notikusi lielā steigā, iespējams, apkalpe pat bijusi nepilnā sastāvā. Pēc Lieljukša teiktā, ir zināma vieta, kur atrodas lidmašīna, taču Rožeckina tur nav.

Valsts policijas priekšnieks radiointervijā atzina, ka uz šo lietu skatās bažīgi un domā, ka «kaut kas nav labs».

Lieljuksis atzīmēja, ka lietu nav viegli izmeklēt, jo pazudušais ir ārzemnieks un visi viņa kontakti pamatā nav saistīti ar Latviju.

Kā ziņots, pēc policijas sniegtās informācijas, Rožeckins 16. martā laika posmā no plkst. 0.15 līdz 7.30 nenoskaidrotos apstākļos pazudis no viņam piederošas mājas Jūrmalā, Kāpu ielā, un līdz šim brīdim vīrieša atrašanās vieta nav zināma.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Rožeckina prombūtne konstatēta, kad mājā ieradušies nākamie viesi.

Rožeckina investīciju kompānijai «LV Finance» savulaik piederēja ceturtdaļa Krievijas trešā lielākā mobilo sakaru operatora «MegaFon», viņš bijis Krievijas metalurģijas kompānijas «Noriļskij nikeļ» viceprezidents. Patlaban viņš darbojas kinoindustrijā Holivudā un izdevējdarbības jomā Londonā.

Rožeckins dzimis 1966. gadā Sanktpēterburgā (tolaik — Ļeņingrada), bet 13 gadu vecumā kopā ar vecākiem emigrēja uz ASV, kur ieguvis augstāko izglītību Kolumbijas universitātē un Hārvarda Juridiskajā skolā. ASV viņš strādājis par juristu federālā tiesneša birojā, bijis advokāts birojos «Sullivan & Cromwell» un «White & Case», bet pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā atgriezās Krievijā, kur nodibināja savu juridisko firmu.

Rožeckins bija viens no pazīstamās Krievijas investīciju bankas «Renaissance Capital» dibinātājiem, bet 1998. gadā no bankas aizgāja un nodibināja savu investīciju kompāniju «LV Finance», kuras lielākais aktīvs bija 25% «MegaFon» akciju.

2003. gadā viņš savu kompāniju un līdz ar to arī «MegaFon» daļas pārdeva «Alfa Group», bet tiesvedība par šo darījumu turpinājās līdz pat pagājušā gada nogalei. Pret Rožeckinu saistībā ar šo darījumu Krievijā pat tikusi ierosināta krimināllieta par krāpšanu, jo viņš pirms tam par akcijām jau esot saņēmis 40 miljonus ASV dolāru no Bermudu salās reģistrēta fonda IPOC. Pats Rožeckins gan apgalvojis, ka parakstīt dokumentus piespiests ar draudiem, un draudējis esot toreizējais Krievijas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju ministrs Leonīds Reimans, kas esot patiesais IPOC īpašnieks.

Rožeckins 2006. gadā ticis izsludināts starptautiskajā meklēšanā un tiesa sankcionējusi viņa arestu, taču aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies gūt apstiprinājumu, ka šis lēmums joprojām ir spēkā.

Pēdējos gados Rožeckins biznesa aktivitātes Krievijā ir ievērojami samazinājis. Viņam pieder Londonas ikdienas bezmaksas biznesa avīze «City A.M.», bet pērn viņš kopā ar «The Walt Disney Company» bijušā vadītāja dēlu un vairākiem citiem uzņēmējiem Losandželosā nodibināja kinofilmu producentu kompāniju «L+E Productions».

Īpašumu Jūrmalā Rožeckins iegādājies 2003. gadā par 900 000 latu, liecina Zemesgrāmatas informācija.

Uz augšu