O 24.11.2020.

Bijušajam drošībniekam Gulbim atņems piešķirtās dienesta pakāpes

FOTO: AFI

Par apzināti nepatiesu ziņu sniegšanu un prettiesiskām darbībām Aizsardzības ministrija ir sagatavojusi vajadzīgos dokumentus, lai ar izdošanas dienu atceltu pavēles, ar kurām Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsleitnantam Edgaram Gulbim tika piešķirtas virsnieka dienesta pakāpes, portālu «Apollo» informēja Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis.

Dokumenti sagatavoti, pamatojoties uz NBS veiktās dienesta izmeklēšanas atzinumu, kurā secināts, ka toreizējais Zemessardzes virsniekvietnieks Gulbis dienesta laikā sniedzis nepatiesas ziņas par savu izglītību, lai saņemtu nākamās dienesta pakāpes. Ar šādu rīcību viņš panāca pavēļu izdošanu par pirmās virsnieka — Zemessardzes leitnanta — dienesta pakāpes piešķiršanu 1996. gadā un paaugstināšanu virsleitnanta pakāpē 2002. gadā.

Tāpat izmeklēšanas atzinumā secināts, ka dienesta laikā virsleitnants Gulbis apzināti, ilgstoši un pastāvīgi pieļāvis likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumus, kā arī vairākkārt veicis darbības, par kurām paredzēta arī kriminālatbildība.

Jau ziņots, ka dienesta izmeklēšanas laikā konstatēts, ka Gulbis savās pašrocīgi rakstītajās autobiogrāfijās nav norādījis faktu, ka pirms iestāšanās dienestā ir tiesāts par tīša nozieguma izdarīšanu, kā arī ir sniedzis nepatiesas ziņas par savu vidējo izglītību. Arī dienesta gaitas izvērtēšanas un atestācijas materiālos nav norādījis, ka tajās iekļautā informācija par viņa vidējo izglītību ir nepatiesa, tādējādi apzināti maldinot Bruņotos spēkus un slēpjot apstākļus, kas viņam liegtu pildīt profesionālo dienestu.

Dienesta izmeklēšanā netika konstatēti gadījumi, kad Gulbis dienesta laikā nebūtu pildījis viņam uzticētos dienesta pienākumus. Dienesta laikā raksturots kā priekšzīmīgs karavīrs.

Atbilstoši prasībām un dienesta specifikai Bruņotajos spēkos arī iepriekš tika veiktas nepieciešamās virsleitnanta Gulbja pārbaudes, taču no atbildīgajiem Iekšlietu ministrijas dienestiem netika saņemta informācija par viņa nelikumīgajām darbībām un sodāmību.

Lai novērstu šos pārkāpumus, to sekas, cēloņus un veicinošos apstākļus, NBS komandieris 11. martā Gulbim uzlika disciplinārsodu — atvaļināšanu no aktīvā dienesta pirms noteiktā laika.

Aizsardzības ministrs sagatavotos dokumentus nosūtīs Valsts prezidentam, kurš kā valsts bruņoto spēku augstākais vadonis piešķir vai atņem dienesta pakāpes Nacionālo bruņoto spēku virsniekiem.

Aktuālākās ziņas