Rožeckina māte pārliecināta, ka dēla slepkavību organizējuši «Kremļa aģenti»

FOTO: Valsts policija

Jūrmalā bezvēsts pazudušā Krievijas izcelsmes ASV pilsoņa miljonāra Leonīda Rožeckina māte Elvīra uzskata, ka viņas dēls ir nogalināts un slepkavību organizējuši «Kremļa aģenti», raksta britu laikraksts «Mail on Sunday».

Pēc sievietes vārdiem, viņas dēls bieži runājis par viņam draudošām briesmām, jo viņš esot gatavojies atklāt informāciju par korupciju Krievijas valdībā. «Mans dēls nav pazudis bez vēsts. Viņš ir miris, un tas tāpēc, ka viņš runāja par korupciju Krievijā,» sacījusi Rožeckina, uzsverot, ka mājā pie Jūrmalas atrasts pārāk daudz asiņu, lai viņas dēls varētu būt izdzīvojis.

Rožeckina stāstījusi, ka viņas dēls bieži mainījis dzīvesvietas, jo jutis viņam tuvojušās briesmas «ikvienā valstī, kurā Maskavai ir sakari».

Pēc britu laikraksta ziņām, Latvijas izmeklētāji šajā lietā ir vērsušies pēc palīdzības Skotlendjardā.

Kā ziņots, pēc policijas sniegtās informācijas, Rožeckins 16.martā laika posmā no plkst.0.15 līdz 7.30 nenoskaidrotos apstākļos pazudis no viņam piederošas mājas Jūrmalā, Kāpu ielā, un līdz šim brīdim vīrieša atrašanās vieta nav zināma. Uzņēmēja privātā lidmašīna Latviju ir pametusi.

Aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiāla informācija liecina, ka naktī uz svētdienu, 16.martu, pie 41 gadu vecā uzņēmēja viesojušās vairākas personas, iespējams, no Lietuvas. Tad no mājas aizbraukusi Rožeckina apvidus automašīna.

Asins pēdas bijušas ne tikai Rožeckina mājā, bet arī citur, iespējams, minētajā apvidus automašīnā, ko policisti vēlāk atraduši netālu Jūrmalā. Valsts policijas priekšniekam Aldim Lieljuksim tas ļauj secināt, ka «ir bijusi kaut kāda vardarbība».

19.martā uzsāktais kriminālprocess par personas pazušanu ir pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116.pantā paredzētajām noziedzīgā nodarījuma pazīmēm - par slepkavību.

Jūrmalas pilsētas Policijas pārvaldē ir saņemts ekspertīzes slēdziens par atrastajām asins pēdām Jūrmalā, bezvēsts pazudušā Rožeckina mājā, kurā atzīts, ka ēkā, visticamāk, atrastas tieši uzņēmēja asinis. Ekspertīzes slēdzienā norādīts, ka asins DNS kods sakrīt ar apskates laikā izņemto personīgo higiēnas priekšmetu bioloģisko izdalījumu kodu.

Plašāku informāciju policija par lietas izmeklēšanu nesniedz.

Rožeckina investīciju kompānijai «LV Finance» savulaik piederēja ceturtdaļa Krievijas trešā lielākā mobilo sakaru operatora «MegaFon», viņš bijis Krievijas metalurģijas kompānijas «Noriļskij nikeļ» viceprezidents. Patlaban viņš darbojas kinoindustrijā Holivudā un izdevējdarbības jomā Londonā.

Rožeckins dzimis 1966.gadā Sanktpēterburgā (tolaik - Ļeņingrada), bet 13 gadu vecumā kopā ar vecākiem emigrēja uz ASV, kur ieguvis augstāko izglītību Kolumbijas universitātē un Hārvardas Juridiskajā skolā. ASV viņš strādājis par juristu federālā tiesneša birojā, bijis advokāts birojos «Sullivan & Cromwell» un «White & Case», bet pagājušā gadsimta 90.gadu sākumā atgriezās Krievijā, kur nodibināja savu juridisko firmu.

Rožeckins bija viens no pazīstamās Krievijas investīciju bankas «Renaissance Capital» dibinātājiem, bet 1998.gadā no bankas aizgāja un nodibināja savu investīciju kompāniju «LV Finance», kuras lielākais aktīvs bija 25% «MegaFon» akciju.

2003.gadā viņš savu kompāniju un līdz ar to arī «MegaFon» daļas pārdeva «Alfa Group», bet tiesvedība par šo darījumu turpinājās līdz pat pagājušā gada nogalei. Pret Rožeckinu saistībā ar šo darījumu Krievijā pat tikusi ierosināta krimināllieta par krāpšanu, jo viņš pirms tam par akcijām jau esot saņēmis 40 miljonus ASV dolāru no Bermudu salās reģistrēta fonda IPOC. Pats Rožeckins gan apgalvojis, ka parakstīt dokumentus piespiests ar draudiem un draudējis esot toreizējais Krievijas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju ministrs Leonīds Reimans, kurš esot patiesais IPOC īpašnieks.

Rožeckins 2006.gadā ticis izsludināts starptautiskajā meklēšanā un tiesa sankcionējusi viņa arestu, taču aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies gūt apstiprinājumu, ka šis lēmums joprojām ir spēkā.

Pēdējos gados Rožeckins biznesa aktivitātes Krievijā ir ievērojami samazinājis. Viņam pieder Londonas ikdienas bezmaksas biznesa avīze «City A.M.», bet pērn viņš kopā ar «The Walt Disney Company» bijušā vadītāja dēlu un vairākiem citiem uzņēmējiem Losandželosā nodibināja kinofilmu producentu kompāniju «L+E Productions».

Īpašumu Jūrmalā Rožeckins iegādājies 2003.gadā par 900 000 latu, liecina Zemesgrāmatas informācija.

Uz augšu