Rožeckins, visticamāk, ir miris

FOTO: VP

No iepriekš izskanējušām trim Krievijas izcelsmes ASV pilsoņa miljonāra Leonīda Rožeckina pazušanas versijām likumsargi par ticamāko izvirzījuši vienu — biznesmenis ir noslepkavots, bet viņa mirstīgās atliekas noziedznieki rūpīgi noslēpuši.

«Neatkarīgās» rīcībā esošās ziņas liecina, ka policija pašlaik aktīvi meklē L. Rožeckina mirstīgās atliekas. Iepriekš policijai palīgā nāca bruņoto spēku karavīri, kuri pārmeklēja Jūrmalas apkārtnes mežus un purvus. Likumsargiem jāpārbauda arī visas pamestās kanalizācijas akas, purvi, grantsbedres un tamlīdzīgas vietas. To, ka uzņēmējs varētu būt miris, liecina daudzās asins pēdas Jūrmalas villā. Turklāt asinis un citas nozieguma pēdas kāds mēģinājis cītīgi noslēpt. Saskaņā ar policijas pieņēmumiem atsevišķiem cilvēkiem L. Rožeckina neatrašana varētu būt izdevīga.

Bezvēsts pazudušos policija meklē desmit gadu. Ja tajā laikā zudušais nav atrasts, tiesa viņu atzīst par mirušu, un meklēšana tiek pārtraukta. Tikai pēc desmit gadiem pazudušā cilvēka mantinieki var pretendēt uz viņa īpašumiem. Ja L. Rožeckins (dzīvs vai miris) netiek atrasts, viņa biznesa partneriem ir iespējas rīkoties ar uzņēmēja īpašumiem, kas nebūt nav mazi.

Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis vakar sarunā ar «Neatkarīgo» atzina, ka par L. Rožeckina nozušanu ir izskanējušas visneticamākās versijas, tomēr lielākajai daļai no tām nav reāla pamata. A. Lieljuksis norādīja, ka L. Rožeckinu, visticamāk, vairs neizdosies atrast dzīvu.

Šonedēļ L. Rožeckina pazušanas lietā bija otrā aizturētā persona — kāds vīrietis, kurš ir Latvijas pilsonis. Viņš jau atbrīvots, un viņam piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, — paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes darbinieki pieņēmuši lēmumu aizturēt šo otru personu, jo viņš kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā bija sniedzis pretrunīgas liecības. Tomēr, veicot procesuālās darbības, policijai nācies secināt, ka nav pamata šo personu turēt apcietinājumā, tāpēc viņš atbrīvots, ziņo LETA. Pēc «Neatkarīgās» rīcībā esošajām ziņām, aizturētais vīrietis ir strādājis pie L. Rožeckina.

Otrs L. Rožeckina pazušanas lietā apcietinātais ir miljonāra Jūrmalas mājas pārvaldnieks Anatolijs Demčenkovs. Viņu pagājušajā nedēļā apcietināja Jūrmalas pilsētas tiesa. Vīrietis tiek turēts aizdomās par slepkavības atbalstīšanu. Pretēji iepriekš izskanējušajām ziņām A. Demčenkovs nav bijis saistīts ar PSRS Valsts drošības komiteju.

L. Rožeckins Latvijā ieradies 15. marta vēlā vakarā ar savu privāto lidmašīnu, un naktī pie viņa viesojušies draugi, bet 16. martā no rīta viņš ar auto pametis savu Jūrmalas māju. 16. marta vakarā policisti pirmo reizi aizbraukuši uz māju, taču tur viņiem teikts, ka gan jau uzņēmējs atradīšoties. Tomēr 17. marta vakarā sākta miljonāra, kā arī viņa apvidus auto meklēšana. Auto atrasts pēc 20 minūtēm pie kāda daudzdzīvokļu nama līdzās Kauguru tirgum. Mašīna nav bijusi bojāta. L. Rožeckina mājā arī atrastas asinis, kas, kā noskaidrojās ekspertīzē, ir tieši uzņēmēja asinis.

Uz augšu