Rožeckina automašīnu Jūrmalā redzējis tikai viens iedzīvotājs

Tikai viens jūrmalnieks atsaucies uz policijas lūgumu informēt, kad un kur laika posmā no 10. līdz 18. martam redzēta Krievijas izcelsmes ASV pilsoņa miljonāra Leonīda Rožeckina automašīna «Porshe Cayenne» tumši zilā krāsā ar valsts numuru «AZUR».

Pagaidām jūrmalnieku atsaucība bijusi maza, un šīs vienas personas sniegtā informācija būtiskus pavērsienus izmeklēšanā nav nesusi, aģentūrai LETA atzina Jūrmalas Kriminālpolicijas priekšniece Evita Spalvēna.

LETA jau ziņoja, ka mēneša sākumā policija aicināja atsaukties ikvienu iedzīvotāju, kurš minētajā laika posmā Jūrmalā redzējis pārvietojamies Rožeckina automašīnu.

Kriminālpolicijas priekšniece sacīja, ka lietā pagaidām īpašu jaunumu neesot. Latvijā, kā likumsargi iepriekš jau paredzēja, nav ieradies neviens Rožeckina radinieks. Spalvēna noliedza plašsaziņas līdzekļos izplatīto informāciju, ka Jūrmalas policisti varētu doties uz ASV, lai nopratinātu radiniekus un paņemtu DNS paraugus. «Pilnīgas muļķības,» sacīja Spalvēna.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar Rožeckina pazušanas lietu policija aizturējusi divus vīriešus, no kuriem viens pēc liecību sniegšanas atlaists brīvībā, bet otrs — miljonāra Jūrmalas mājas pārvaldnieks Anatolijs Demčenkovs — atrodas apcietinājumā.

Demčenkovs tiek turēts aizdomās par slepkavības atbalstīšanu, kā arī par nepatiesu liecību sniegšanu. Apcietinājums viņam pēc policijas lūguma piemērots kā drošības līdzeklis.

Kā ziņots, 19. martā sāktais kriminālprocess par Rožeckina pazušanu vēlāk tika pārkvalificēts pēc Krimināllikuma 116. panta — par slepkavību. Ekspertīze apliecinājusi, ka uzņēmēja mājās atrastās asinis ir viņa.

Tomēr apcietinātā vīrieša advokāte Inese Lūse noliedzoši atbildēja uz aģentūras LETA jautājumu, vai lietā esošie pierādījumi nepārprotami liek secināt, ka Rožeckins patiešām ir noslepkavots. Viņasprāt, šādu pierādījumu lietā nav.

Kā ziņots, pēc policijas sniegtās informācijas, Rožeckins 16. martā laika posmā no plkst. 0.15 līdz 7.30 nenoskaidrotos apstākļos pazudis no viņam piederošas mājas Jūrmalā, Kāpu ielā, un līdz šim brīdim vīrieša atrašanās vieta nav zināma.

Policijai par notikušo joprojām ir trīs versijas: iespējams, notikusi slepkavība vai uzņēmējs ir nolaupīts, vai arī viņš pats inscenējis savu nolaupīšanu.

Rožeckins dzimis 1966. gadā Sanktpēterburgā (tolaik — Ļeņingrada), bet 13 gadu vecumā kopā ar vecākiem emigrēja uz ASV, kur ieguvis izglītību Kolumbijas universitātē un Hārvarda Juridiskajā skolā. ASV viņš strādājis par juristu federālā tiesneša birojā, bijis advokāts birojos «Sullivan & Cromwell» un «White & Case», bet pagājušā gadsimta 90. gadu sākumā atgriezās Krievijā, kur nodibināja savu juridisko firmu.

Rožeckins bija viens no pazīstamās Krievijas investīciju bankas «Renaissance Capital» dibinātājiem, bet 1998. gadā no bankas aizgāja un nodibināja savu investīciju kompāniju «LV Finance», kuras lielākais aktīvs bija 25% «MegaFon» akciju.

2003. gadā viņš savu kompāniju un līdz ar to arī «MegaFon» daļas pārdeva «Alfa Group», bet tiesvedība par šo darījumu turpinājās līdz pat pagājušā gada nogalei. Pret Rožeckinu saistībā ar šo darījumu Krievijā pat tikusi ierosināta krimināllieta par krāpšanu, jo viņš pirms tam par akcijām jau esot saņēmis 40 miljonus ASV dolāru no Bermudu salās reģistrēta fonda IPOC. Pats Rožeckins gan apgalvojis, ka parakstīt dokumentus piespiests ar draudiem un draudējis esot toreizējais Krievijas informācijas tehnoloģiju un telekomunikāciju ministrs Leonīds Reimans, kas esot patiesais IPOC īpašnieks.

Rožeckins 2006. gadā ticis izsludināts starptautiskajā meklēšanā, un tiesa sankcionējusi viņa arestu. Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka Rožeckins joprojām ir Interpola meklēšanā. Iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP) paziņojis, ka Rožeckins ceļojis ar viltotu Latvijas pilsoņa pasi.

Pēdējos gados Rožeckins biznesa aktivitātes Krievijā ievērojami samazinājis. Viņam pieder Londonas ikdienas bezmaksas biznesa avīze «City A.M.», bet pērn viņš kopā ar «The Walt Disney Company» bijušā vadītāja dēlu un vairākiem citiem uzņēmējiem Losandželosā nodibināja kinofilmu producentu kompāniju «L+E Productions».

Īpašumu Jūrmalā Rožeckins iegādājies 2003. gadā par 900 000 latu, liecina Zemesgrāmatas informācija.

Uz augšu