Kur meklēt Rožeckinu?

FOTO: Valsts policija

Pusotru mēnesi pēc ASV uzņēmēja Leonīda Rožeckina pazušanas izmeklētājus visvairāk nomoka viens jautājums – kur L. Rožeckins ir aprakts. Saistībā ar uzņēmēja pazušanu policija bija aizturējusi divus vīriešus, kuri strādāja miljonāra Jūrmalas rezidencē, bet šobrīd viņi jau ir atbrīvoti.

Pretēji šonedēļ krievu laikrakstā Kommersant izskanējušai versijai, ka L. Rožeckina līķis ir atrasts mežā starp Rīgu un Jūrmalu, gan oficiāli, gan neoficiāli avoti vienā balsī apstiprina – miljonāra mirstīgās atliekas nav uzietas, policija tās turpina meklēt.

Lai arī iepriekš policija negribīgi runāja par L. Rožeckina pazušanas detaļām, šobrīd vairāki fakti un pieņēmumi par notikušo ir zināmi. L. Rožeckins Latvijā ieradies vēlā 15. marta vakarā ar savu privāto lidmašīnu, un naktī pie viņa viesojušies draugi, bet 16. martā no rīta viņš ar auto pametis savu lepno Jūrmalas māju. Neoficiāli zināms, ka mājā notikušas seksuālas orģijas (L. Rožeckins pārstāv netradicionālu seksuālo orientāciju), un pagaidām nenoskaidrotos apstākļos uzņēmējs saņēmis sitienu pa galvu, kas, visticamāk, bijis nāvējošs. Par to liecināja asins traipi uzņēmēja villā. Tos gan kāds bija centies cītīgi notīrīt.

16. marta vakarā policisti pirmo reizi aizbraukuši uz māju, taču tur viņiem teikts, ka gan jau uzņēmējs atradīsies. Taču 17. marta vakarā sākta miljonāra, kā arī viņa apvidus auto meklēšana. Auto atrasts pēc 20 minūtēm pie kāda daudzdzīvokļu nama līdzās Kauguru tirgum. Policija tūliņ uzsāka L. Rožeckina mirstīgo atlieku meklēšanu, lai gan vairāki ārvalstu mediji kultivēja versiju – uzņēmējs ir dzīvs un slēpjas savā privātajā lidmašīnā.

Policijai palīgā nāca arī bruņoto spēku karavīri, kuri pārmeklēja Jūrmalas apkārtnes mežus un purvus. Neoficiāli izskanēja ziņas, ka L. Rožeckina līķis varētu būt ievietots mucā ar skābi, lai tas sadalītos un uzņēmēju vairs nekad neizdotos atrast.

Neatkarīgā jau rakstīja, ka saskaņā ar policijas pieņēmumiem atsevišķiem cilvēkiem L. Rožeckina neatrašana varētu būt izdevīga. Bezvēsts pazudušos policija meklē desmit gadu. Ja tajā laikā zudušais nav atrasts, tiesa viņu atzīst par mirušu, un meklēšana tiek pārtraukta. Tikai pēc desmit gadiem pazudušā cilvēka mantinieki var pretendēt uz viņa īpašumiem. Ja L. Rožeckins (dzīvs vai miris) netiek atrasts, viņa biznesa partneriem ir iespējas rīkoties ar uzņēmēja īpašumiem, kas nebūt nav mazi.

Šonedēļ L. Rožeckina mājas pārvaldniekam un iespējamās slepkavības atbalstītājam Anatolijam Demčenkovam piemērota policijas uzraudzība un vēl vairāki ierobežojumi. Iepriekš viņš atradās apcietinājumā. A. Demčenkovam piemērotā policijas uzraudzība nozīmē, ka viņam trīs reizes nedēļā jāierodas Jūrmalas policijas pārvaldē, ir aizliegts izbraukt no Latvijas, ja vien tam atļauju nav devis lietas izmeklētājs un prokurors. A. Demčenkovs tika apcietināts aprīļa sākumā. Viņu tur aizdomās par L. Rožeckina slepkavības atbalstīšanu un apzināti nepatiesas liecības sniegšanu. Iepriekš L. Rožeckina pazušanas lietā atbrīvota arī otrā aizturētā persona – kāds vīrietis, kurš ir Latvijas pilsonis. Viņš jau atbrīvots, un viņam piemērots drošības līdzeklis – paraksts par dzīvesvietas nemainīšanu. Arī šis vīrietis ir strādājis pie L. Rožeckina.

Uz augšu