S 8.05.2021.

«Internet Explorer» zaudē pozīcijas

Kompānijas «Mozilla» pārlūkprogramma «Firefox» jau šajā mēnesī, visticamāk, palielinās savu tirgus daļu līdz 20%, secināts jaunā kompānijas «Net Applications» pētījumā.

«Net Applications» analītiķi ziņo, ka «Firefox» tirgus daļa 2008. gada maijā bijusi 18,41%, tātad par 0,65% lielāka nekā aprīlī. Pieaugusi arī «Apple» pārlūkprogrammas «Safari» tirgus daļa — mēneša laikā no 5,81% līdz 6,25%. «Opera» un «Netscape» pozīcijas uzlabojušās tikai nedaudz.

Vienīgā pārlūkprogramma, kurai tirgus daļa samazinājusies, ir «Microsoft Internet Explorer» — maijā 73,75%, salīdzinot ar 74,83% aprīlī. Var teikt, ka «Firefox» droši iet uz mērķi un ka pēc dažiem gadiem IE vadošā loma būs nopietni apdraudēta. Pirms gada IE tirgus daļa bija 84,1%, taču gada laikā šī programma ir zaudējusi 10% lietotāju, tāpēc IE gana ātri var zaudēt arī izplatītākās pārlūkprogrammas statusu. Sagaidāms, ka jūnija beigās vai jūlija sākumā «Firefox» tiks pāri 20% slieksnim, un svarīga loma šajā sasniegumā varētu būt «Firefox 3» galīgās versijas izlaišanai.