C 28.01.2021.

«Backflow» piedāvā jaunu radio singlu «Try»

FOTO: Druvis Haritonovs

Grupa «Backflow» klausītāju vērtējumam nodod jaunu radio singlu [s:20445], kas ir otrais singls no aprīlī iznākušā debijas albuma «Love&Peace», tikai šoreiz īpaši šim gadījumam grupa piedāvā dziesmas «Try» radio versiju.

««Try» ir ļoti personīga dziesma, tā ir par izvēli, darīt vai nedarīt. Mūsu gadījumā noteikti darīt un censties realizēt visas savas ieceres. Jāsaka, ka ieraksta laikā šī dziesma sagādāja vislielākās grūtības. Pamatīgi nopūlējāmies ar aranžējumu, kamēr albuma versija ieguva nepieciešamo gludumu. Brīžiem likās, ka vispār jāatsakās no «Try» iekļaušanas albumā, bet, turpinot strādāt un izmēģinot arvien jaunas idejas, izdevās panākt vēlamo. Ironiski, bet tas pilnībā sasaucās ar dziesmā iztirzāto tēmu. Savukārt radio versija bija spontānas idejas rezultāts, kur viss nāca diezgan viegli un nepiespiesti, tādā veidā piešķirot dziesmai jaunu elpu, kas mums likās ļoti interesanti. Ir vairākas nianses, kas padara šo versiju atšķirīgu no albumā esošās, taču, kādas tieši, lai paliek klausītāju ziņā,» stāsta «Backflow».

Jau ziņots, ka 11. aprīlī grupa izdeva savu debijas albumu «Love&Peace», ko atzinīgi novērtējuši vairāki mūzikas kritiķi Baltijas valstīs. Vēlāk jūlijā sekoja akcija, kurā «Backflow» sadarbībā ar «MTV Networks Baltics» kļuva par pirmo grupu Baltijā, kas piedāvā savu albumu bezmaksas lejupielādei visās trīs valstīs vienlaikus. Akcijas laikā dziesmas «Time Is Now» videoversija izpelnījās plašu rezonansi, nonākot MTV aktīvajā rotācijā Baltijā. «Time Is Now» arī kļuva par albuma pirmo singlu, kas vairākas nedēļas spēja aizsniegties līdz «Radio NABA» un LMK topu virsotnēm.

«Backflow» izveidojās 2007. gada sākumā, kad grupas «Mary Jane» dalībniekiem pievienojās bundzinieks no Brazīlijas Žaīrs Fernandes (Jayr Fernandes). Vēlāk gan viņš bija spiests doties atpakaļ uz Brazīliju un viņa vietu ieņēma Ēriks Lizbovskis.

Tuvākās uzstāšanās paredzētas šo sestdien 1. novembrī Tukuma kultūras namā un tajā pašā vakarā arī Rīgas Studentu klubā.

Redaktors iesaka