Holivudas visienesīgākie aktieri

FOTO: SCANPIX/REUTERS

Šomēnes 81. ikgadējā ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā Holivuda atkal slavinās savus dižākos talantus, taču nekādas balvas netiek piešķirtas par spēju attaisnot studiju investīcijas un nopelnīt iespaidīgas naudas summas, lai ar katru nākamo lomu jau varētu pieprasīt aizvien lielākus honorārus. «Forbes» noteicis tos, kas pagājušajā gadā izrādījušies naudas ziņā studijām «visienesīgākie».

Visienesīgākais aktieris

Roberts Daunijs juniors šo gadu atzīmēja ar diviem grāvējiem — «Dzelzs cilvēks» un «Tropu negaiss». Par tēlojumu «Tropu negaisā» Daunijs tika pie «Oskara» nominācijas kategorijā «Labākais otrā plāna aktieris», taču visienesīgākā aktiera statusu viņš ieguvis ar lomu «Dzelzs cilvēkā». Tā kā viņš bija nopietni aizrāvies ar narkotikām, kas vairāku gadu garumā tika cītīgi atspoguļots presē, Holivuda ilgi izvairījusies no sava «pazudušā dēla». Tikai 2003. gadā ar filmu «Gothika» Roberts Daunijs juniors sāka atgūt savu reputāciju kā cienījams aktieris. Kamēr tādi aktieri kā Vils Smits vai Breds Pits par galveno lomu «Dzelzs cilvēkā» varēja pieprasīt honorārus no 10 miljoniem dolāru un vairāk, Daunijs samierinājās ar nieka pieciem miljoniem. Kad filma pasaulē nopelnīja 580 miljonus dolāru, Daunijs studijai «Paramount» par katru viņam samaksāto dolāru nopelnīja 52,60 dolārus.

Visienesīgākā aktrise

59 gadus vecā Merila Strīpa šogad pierādīja, ka sieviete spēj būt varena ne tikai talanta, bet arī naudas pelnīšanas ziņā. Mūzikls «Mamma Mia» pasaulē nopelnīja 575 miljonus ASV dolāru. Par katru Strīpai samaksāto dolāru filma nopelnīja 12 dolārus.

Merilas Strīpas  «ienesīgums» ir nedaudz mazāks nekā Daunijam, jo par savu lomu filmā viņa saņēma ievērojami lielāku honorāru un procentus no filmas peļņas.

Lai noteiktu «visienesīgākos» aktierus, tika apzinātas filmas, kas uz vairāk nekā 500 kinoteātru ekrāniem iznākušas laika posmā no 2007. gada 1. decembra līdz 2008. gada 1. decembrim. Filmai uz ekrāniem bija jābūt vismaz astoņas nedēļas.

Uz augšu