Kritērijs — seksualitāte

Pavedināšanas posmā viens uzņemas izaicinātāja lomu, otrs ierobežo spēles laukumu.

FOTO: no «Apollo» arhīva

Kad pienācis ceturtais randiņš, kaut kam ir jānotiek! Reti kurš upurēs vairāk kā divus vai trīs vakarus cilvēkam, par kuru nebūs nekādas intereses.

Vienalga, vai ceturtā tikšanās notiks pēc nedēļas vai mēneša, — tā liecinās par interesi un labām izredzēm. Šajā laikā par visaktuālāko iespēju parasti kļūst seksuālais kontakts.

Šajā situācijā viegli var rasties nedrošība un apjukums. Seksuālās tuvības iespēja izvirza trīs jautājumus: par alkām, morāli un robežām. Pirmajiem diviem parasti tiek pievērsta liela uzmanība, trešais bieži tiek saprasts nepareizi vai pārprasts.

Ceturtās tikšanās laikā katram jau ir skaidrs, vai viņš/viņa jūt seksuālu vēlmi vai ne. Daudzi par to tiek skaidrībā ļoti ātri, citiem vajadzīgs ilgāks laiks. Vienalga, pie kura tipa jūs piederat, jums jau būtu jāzina, vai viņš/viņa jūsu acīs izceļas ar seksuālu pievilcību vai ne. Jautājums ir tikai, kad jūs gribētu šo tuvību.

Lēmuma pieņemšanā liela loma ir morālei. Pie tam jūsu personīgā attieksme varētu būt samērā vienkārša: «Ja vēlies, dari!» Šī attieksme var būt arī tik ierobežojoša, ka izslēdz jebkuru seksuālu kontaktu pirms kāzām. Lēmuma pieņemšanā attiecībā uz seksuāliem kontaktiem lielākā problēma ir robežas.

Atcerēsimies, ka pavedināšanas posmā viens uzņemas izaicinātāja lomu, otrs ierobežo spēles laukumu. Šajā ziņā seksualitāte ir nozīmīga joma. Tas, vai jūs gulēsiet viens ar otru, ir atkarīgs ne tikai no vēlmes vai morāles sliekšņa, bet arī no tā, cik gatavi jūs fiziski un garīgi esat mainīt savu attiecību robežas. Ja par izejas punktu ņemam tradicionālās dzimuma lomas, tad, sākot ar ceturto tikšanās reizi, abi partneri risina tipisku iekšējo dialogu.

Viņš atceras iepriekšējos kontaktus un mēģina novērtēt savas iespējas. Vai nav par agru? Vai man vajadzētu uzdrīkstēties? Vai pēc vakariņām viņa uzaicinās mani ciemos? Vai man jāuzaicina viņa? Kā viņa reaģēs? Vārdu sakot, viņš ir satraukts.

Viņas galvā rosās citas domas. Šovakar šis jautājums noteikti izvirzīsies. Kā man jāizturas? Vai nebūs par agru piekrist? Ja iešu pie viņa, no rīta varēšu aiziet prom. Savā dzīvokli man būtu vieglāk. Kā lai pavaicāju viņam par AIDS? Kā labāk pateikt, ka es vēlētos vēl mazliet pagaidīt? Ja pateikšu vakariņu laikā, tas būs augstprātīgi. Ja gaidīšu pārāk ilgi, kad viss jau ir skaidrs, jutīšos kā tīnīte. Un ko tad, ja viņš vairs nedos par sevi nekādu ziņu?

Vai pamanījāt, ka viņai ir daudz vairāk jautājumu? Tas ir dabiski, jo viņš ir izaicinātājs, bet viņa iezīmē robežas. Viņai ir vairāk ko apdomāt. Ja lomas būtu mainītas, viņš būtu tikpat piesardzīgs.

Uz augšu