Interesanti fakti par LNT šovu «Latvijas Zelta talanti 2009»

FOTO: publicitātes foto

Lai katru svētdienas vakaru LNT kanālā nodrošinātu vislabāko un kvalitatīvāko šova «Latvijas Zelta talanti 2009» pārraidi, uz katru no tām tiek gādāts liels daudzums aparatūras un dekorācijas.

Jau no 15. marta katru svētdienas vakaru plkst. 21.00 kanālā LNT ir vērojams pozitīvo emociju šovs «Latvijas Zelta talanti 2009». Katrs šova raidījums notiek tiešraidē kādā no Latvijas pilsētām — esam ciemojušies Liepājā, Valmierā, Kuldīgā, Talsos un šo svētdien viesosimies Cēsīs.

Varētu teikt, ka ik svētdienu uz šova atlases pilsētām dodas vesela televīzija — deviņas tehniskās automašīnas: PTS jeb pārvietojamā televīzijas studija; satelītbuss, kas nodrošina šova tiešraides pārraidīšanu kanālā LNT; divi kravas mikroautobusi, kuri transportē gaismas — vairāk nekā 35 prožektorus — un skatuves iekārtas — šova dekorācijas, grīdu un žūrijas galdu; operatora mašīna; krāna mikroautobuss, kurš transportē kameras statīvu, lai nodrošinātu tās kustību pāri visiem skatītājiem. Uz katra šova raidījumu tiek vestas sešas kameras un viena tehniski kustīgā kamera; divi mikroautobusi, kuri pārvieto skaņas aparatūru, un viens autobuss, kurš ved šova dalībniekus un tehnisko personālu. Kopā, braucot uz visām pilsētām, vidēji katra tehniskā mašīna nobraukusi 1370  km, iztērējot apmēram 1200 litrus degvielas.

Piemēram, Valmieras Olimpiskajā centrā skatuve tika būvēta pilnīgi no jauna. Lai nodrošinātu šova atmosfēru, tika gādāti 130 krēsli un nomāti 60 podesti, kā arī, lai iekārtu skatuves noformējumu un izvietotu gaismas, tika nomāts pacēlājs, jo halles griestu augstums Valmieras Olimpiskajā centrā ir no 12 līdz 15 metriem.

Katrā šova tiešraidē strādā 29 cilvēku liels tehniskais personāls, turklāt 10 cilvēki uz katru pilsētu, kur notiek šovs «Latvijas Zelta talanti 2009», dodas un strādā jau visu iepriekšējo dienu.

Šo svētdien, 12. martā, LNT kanālā plkst. 21.00 būs vērojams šova «Latvijas Zelta talanti 2009» piektais — pēdējais — raidījums pirms pusfināla — tiešraidē no Cēsīm.

Uz augšu