P 18.01.2021.

Meklējot partnera saldos punktus

Arī viņi meklē erogēnās zonas...

FOTO: Reuters/Scanpix

Kad viss vēl tikai sākas un gan domas, gan ķermenis dzīvo nojausmās par laimes sajūtām, ko saņems no mīļotā cilvēka klātbūtnes, par baudas pilnīgošanu nav jāuztraucas. Tad pat nejaušs pieskāriens saviļņo, iekvēlina un liek gremdēties saldkaislē.

Taču, kā jau viss, kas reiz beidzas, lai pārtaptu citā kvalitātē, arī pirmais jūtu karstums pārskrien. Tomēr vēlme pēc tuvības radītās baudas paliek, un, lai to piepildītu, jāapgūst dažas anatomiska rakstura gudrības. Par to, ka esam spējīgi izbaudīt visdažādākās sajūtas, kuras sniedz otra cilvēka pieskāriens, varam lielā mērā pateikties ādai un zemādas slāņiem, bet īpaši tiem nervu galiem, kuri tik bagātīgā veidā piepilda mūsu ķermeņus.

Taču ne katrs ādas laukums ir vienlīdz piepildīts. Ir vietas, kuras var saukt par nejutīgām, ir tādas, kurām pieskaroties saasināti var just sāpes, bet ir zonas, kuras nodrošina organismam labsajūtu un baudu. Tiem, kas vēlas baudīt prieku no fiziskas tuvības, svarīgi nekļūdīgi zināt gan savas, gan otra cilvēka ķermeņa jutīgās vietas, lai nodrošinātu savstarpēju labsajūtu.

Par gluži ķermeniskas baudas gūšanu mūsu organismā ir atbildīgas tā sauktās erogēnās zonas. Tieši tās dažādu kairinājumu dēļ parasti saņem impulsīvu uzbudinājumu, izsaucot organisku vēlmi pēc dzimumbaudas. Kā uzskata seksologi, šajās vietās ādā atrodas ne tikai parastie taktilie, temperatūras un sāpju receptori, bet arī specifiski receptori, kuri ir atbildīgi par dzimumjutību.

Šos nervu galus var dēvēt par ģenitālajiem ķermenīšiem, kuri pastiprināti reaģē uz pieskārieniem. Dzimumjutību nodrošinošie receptori atrodas ikviena cilvēka ādā, taču ne visiem vienādās vietās un ne vienādās «devās». Protams, visvairāk ģenitālo ķermenīšu ir dzimumorgānu rajonā, arī to uztveres aktivitāte šajās zonās ir visaugstākā. Taču tikpat labi erogēnās zonas var atrasties jebkur citur.

Redaktors iesaka