Siguldā samazina apkures tarifus

FOTO: Agnese Gulbe/LETA

Siguldas novada domes Koncesiju komisija vienojusies ar SIA «Wesemann Sigulda» par apkures tarifu samazināšanu Siguldas novadā no 1. novembra. Siguldas novada centralizētās siltumapgādes siltumenerģijas tarifs būs 43,86 lati par megavatstundu.

«Siguldas novada dome, izvērtējot to, ka Siguldā ir vienas no augstākajām siltumenerģijas izmaksām Latvijā, tikās ar SIA «Wesemann Sigulda» pārstāvjiem, lai pārrunātu iespēju samazināt apkures izmaksas šajā sezonā. Pārrunu rezultātā Siguldas novada domes Koncesiju komisija panāca vienošanos par apkures tarifa samazinājumu gandrīz 12% apmērā. Samazinājums panākts uz dabasgāzes samazinājuma un faktiskā šķeldas iepirkumu samazinājuma rēķina. Siguldā apkure 75% tiek nodrošināta ar šķeldu, 25% — ar gāzi. No šā gada 1. novembra Siguldas siltumenerģijas izmaksas ir līdzvērtīgas, piemēram, Cēsu pilsētas siltuma izmaksām un ir mazākas nekā vairākās lielajās Latvijas pilsētās,» skaidro Siguldas novada domes izpilddirektore Inese Zīle.

Siguldas novada dome saņem arvien vairāk iedzīvotāju iesniegumu ar vēlmi atslēgties no centralizētās apkures, tomēr Latvijas normatīvie akti nosaka: atslēgšanās no apkures ir iespējama tikai visai ēkai kopumā, nevis atsevišķiem dzīvokļiem.

«Pašvaldība iedzīvotājiem var palīdzēt kā starpnieks, lūdzot SIA «Wesemann Sigulda» samazināt apkures tarifus. Iepriekšējā ziema pierādīja, ka siltināto māju iedzīvotāji par siltumapgādi maksā uz pusi mazāk, tāpēc aicinu arī dzīvojamo māju apsaimniekotājus un iedzīvotājus rūpīgi izsvērt iespēju veikt ēku siltināšanu, piesaistot investīcijas no Eiropas Savienības fondiem, tā būtiski samazinot apkures izmaksas,» norāda Zīle.

SIA «Wesemann Sigulda» apkopotā informācija liecina, ka ēkām, kuras ir siltinātas, pērn ziemā siltumapgādes izmaksas bija vidēji 0,90 lati, bet nesiltināto ēku apkures tarifi dažviet pārsniedza pat 1,50 latu par kvadrātmetru.

Uz augšu