Lielajā aukstumā «telšu pilsētiņas» iemītnieki mediķu palīdzību ignorē

FOTO: Lita Krone/LETA

Aukstās naktis pie Ministru kabineta ēkas izvietotās «telšu pilsētiņas» iemītnieki pavadot, sildoties pie ugunskura, bet no medicīniskās palīdzības kategoriski atsakās, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības ienesta pārstāve Ilze Bukša.

Tāpat Bukša pastāstīja, ka patlaban mediķi pie šiem cilvēkiem braucot tikai reizi dienā, jo nereti tur atrodami tikai divi vai pat viens cilvēks.

Turklāt viņi paši atkārtoti lūguši, lai mediķi viņus neuzrauga, jo, ja būšot vajadzīga palīdzība, viņi saukšot ātro palīdzību.

Jau ziņots, ka Rīgā šorīt plkst.8 bija mīnus 23,1 grāds.

Kā ziņots, protesta akciju iepretim Ministru kabineta ēkai pērn 30.novembrī sāka Gints Gaiķēns. Viņš pauda neapmierinātību ar valstī notiekošo un prasīja valdību steidzami risināt bezdarba problēmas. Vēlāk Gaiķēnam pakāpeniski pievienojās citi protestētāji, uz trotuāra Brīvības bulvārī izveidojot «telšu pilsētiņu».

Iedzīvotāji un dažādi komersanti akcijas dalībniekiem regulāri piegādā pārtiku, malku un citas noderīgas lietas. Protestētājus pieskata arī neatliekamās palīdzības mediķi.

Decembra vidū «telšu pilsētiņas» dibinātājs Gaiķēns ar plaušu karsoni tika ievietots slimnīcā. Vēlāk ar veselības problēmām ārstniecības iestādēs nonāca arī vairāki citi Gaiķēna domubiedri. Pa dienu «telšu pilsētiņā» ir ap desmit iemītniekiem, bet naktī teltīs gan paliek mazāk cilvēku.

Uz augšu