Veismane gribējusi noklausīties žurnālista telefonsarunas

FOTO: ekrānuzņēmums

Valsts kancelejas vadītāja Gunta Veismane apsvērusi ideju par žurnālistes telefonsarunu noklausīšanos un epastu pārbaudi, iesaistot tajā Drošības policiju, ziņo LTV raidījums «De facto».

Par šādu plānu LTV raidījumu informēja Saeimas deputāte un Eiropas lietu komisijas vadītāja Vaira Paegle (PS), jo Veismane par šādu rīcību ar viņu konsultējusies.

Stāsta aizsākums meklējams pērnā gada pavasarī, kad starp Valsts kanceleju un Saeimas Eiropas lietu komisiju aizsākās diskusijas par kādu Eiropas fondu projektu. Tā kopsumma bija vairāk nekā seši miljoni latu, kuri būs paredzēti dažādiem auditiem, pētījumiem,  ierēdņu analītisko prasmju stiprināšanai. Projektu pārrauga Valsts kanceleja. Tikai šo pirmdien Eiropas lietu komisijas sēdē deputāti beidzot detalizēti ieraudzīja konkrētas tāmes un paredzētos izdevumus. Publiskajā sēdē klāt bija arī ziņu aģentūras LETA žurnāliste. Arī viņa, tāpat kā visi citi klātesošie, saņēma Valsts kancelejas sagatavotos dokumentus un dažus no paredzētajiem tēriņiem vēlāk publicēja savā ziņā. 

Pēc ziņas publicēšanas Vaira Paegle, Saeimas Eiropas lietu komisijas vadītāja (PS) saņēmusi īsziņu no Guntas Veismanes, kura lūgusi Paegles atļauju iesaistīt Drošības policiju, lai noskaidrotu, kā LETAs žurnāliste tikusi pie informācijas. Pēc tam Paegle zvanījusi Veismanei un noskaidrojusi, ka Veismanei esot «svarīgi zināt, kas ir viņas nedraugi un tāpēc Veismane lūgs Drošības policijai izsekot šīs žurnālistes telefona zvaniem un epastiem». Paegle šādai rīcībai nav piekritusi, uzskata, ka informācijas atklātība esot ļoti svarīga.  

Veismane sarunā ar raidījumu nenoliedz, ka patiesi sarakste ar Paegli notikusi. Arī viņas telefonā joprojām ir saglabātas vairākas īsziņas, arī tā, kurā tiek pieminēta Drošības policija. Veismane, saukta arī par valsts augstāko ierēdni, skaidro ka beigās Drošības policijā tomēr nav vērsusies, jo Paegle nav piekritusi. Tomēr viņa pieļaujot šādu iespēju nākotnē, ja kāds žurnālists ar savu publikāciju skaršot valsts intereses. Runājot par konkrēto gadījumu, sākumā Veismane noliedz, ka vispār Paeglei būtu stāstījusi par ieceri izsekot LETAS žurnālistes telefonsarunas un epastus. Tomēr sarunas gaitā atzīst, ka šāda rīcība būtu pieļaujama.

Veismane pauž, ka vēlas uzzināt, kurš informāciju nopludinājis un aizsūtījis žurnālistei. «Mani interesē, kā varēja gadīties , ka pie žurnālista nonākusi šī informācija. Kāds šai žurnālistei šo informāciju ir iedevis. Kas ir tas kāds? Kas ir tas, kurš grib mūs izķengāt?» skaidro Veismane.

Skaties «De facto» sižetu!

/>

Uz augšu