Pirmo reizi Latvijā notiks «E-prasmju nedēļa»

FOTO: LIKTA

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) sadarbībā ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociāciju (LIKTA) no 2. līdz 5.martam rīko «E-prasmju nedēļu», kuras laikā visā Latvijā notiks informatīvi semināri, diskusijas un pasākumi pašvaldībās, izglītības iestādēs, bibliotēkās ar mērķi veicināt iedzīvotāju integrāciju informācijas sabiedrībā.

E-prasmju nedēļā uzņēmējiem, nevalstiskajām organizācijām, skolēniem, studentiem, medijiem un iedzīvotājiem būs iespēja uzzināt, kur un kā pielietot jau esošās e-prasmes, uzzināt par valsts sniegto e-pakalpojumu saņemšanas iespējām un to ērtāku izmantošanu.

www.apollo.lv

Iedzīvotāji tiks iepazīstināti ar praktisku informāciju, piemēram, kādus pakalpojumus var iegūt no e-valsts, kas jāzina uzņēmējam, piedāvājot preces interneta vidē, mobilā interneta iespējas e-prasmju īstenošanai un citas aktualitātes.

3.martā zināšanu dienā «Paaudze paaudzei» skolās notiks atvērto durvju diena, kur vecāko klašu audzēkņi aicināti veidot jaunu e-prasmju nedēļas materiālu saturu, izmantojot līdzšinējās apgūtās e-prasmes. Pasākumā jaunieši aicināti nodot tālāk e-prasmju nedēļas laikā iegūtās zināšanas un informāciju vecākiem un vecvecākiem. Īpaša uzmanība tiks veltīta arī IKT prasmju novērtēšanai, izmantojot LIKTA izstrādāto tiešsaistes rīku IT barometrs.

Ar «Lattelecom» atbalstu internetā 2. un 3.martā portālā «Apollo» varēs vērot konferences tiešraidi, kurā dažādas valsts pārvaldes iestādes, nevalstiskais sektors un IKT nozari pārstāvošās organizācijas informēs par aktualitātēm izglītībā, atvērtajām tehnoloģijām, «Microsoft Windows 7», e-bibliotēkas un e-prasmju izmantošanas un apgūšanas iespējām, kā arī drošu internetu.

4.martā «Get online» dienā «Nebaidies - iesaisties» aicināti iesaistīties iedzīvotāji, uzņēmēji, pašvaldību darbinieki, bezdarbnieki, pensionāri, cilvēki ar īpašām vajadzībām un citi interesenti, lai apgūtu dažādas e-prasmes, izprastu un paplašinātu to pielietošanas iespējas. Plānots, ka pasākumi visā Latvijā notiks pašvaldību bibliotēkās, kompetenču centros, skolās un pašvaldībās.

Šāda veida projekts Latvijā un visās Eiropas Savienības valstīs tiek rīkots pirmo reizi.

Projekta mērķis ir popularizēt inovatīvu apmācību un IKT pakalpojumus, kā arī veicināt iedzīvotāju izpratni, ka arvien pieaug e-prasmju nozīme dzīves kvalitātes uzlabošanā un pieaug pieprasījums pēc augsta līmeņa IKT praktiķiem.

www.apollo.lv

www.raplm.gov.lv