Arī Veismane izrādījusi nepatiku pret «telšu pilsētiņu»

FOTO: Lita Krone/LETA

Arī Valsts kancelejas direktore Gunta Veismane izrādījusi nepatiku pret «telšu pilsētiņu» pie valdības mājas, vēstulē Rīgas domei norādot uz antisanitārajiem apstākļiem un Rīgas sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpšanu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā Veismanes vēstule pašvaldībai.

Veismane vēstulē atgādina, ka Valsts kanceleja ir nekustamā īpašuma Brīvības bulvārī 36 apsaimniekotāja un šis īpašums esot nacionālajai drošībai svarīgs objekts, tādēļ lūdz izrādīt sapratni problēmas risināšanai.

Veismane norāda, ka iepretim Valsts kancelejas ēkai jau vairākus mēnešus ir «antisanitāri un apkārtējo vidi degradējoši apstākļi» - nemitīgi tiekot kurināts ugunskurs, apkārtējiem jāelpo dūmi, kā arī ir saceltas teltis, kas «bojā apkārtējo ainavu un Latvijas, sevišķi Rīgas, tēlu starptautiskā mērogā».

Vēstulē uzskaitīta virkne pašvaldības saistošo noteikumu, kas tiekot pārkāpti saistībā ar ugunskuru kurināšanu, telšu celšanu, mitināšanos sabiedriskās vietās. Tāpat Veismanei neesot saprotams, vai tiek ievērotas saistošo noteikumu normas, kas paredz, ka publiskās vietās aizliegts izmest atkritumus un nokārtot dabiskās vajadzības tam neparedzētās vietās.

Ņemot vērā, ka zemesgabala, uz kura notiek minētās nekārtības, īpašniece ir Rīgas dome, kā arī pamatojoties uz likumu «Par pašvaldībām», kas nosaka, ka viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir gādāt par savas administratīvās teritorijas labiekārtošanu un sanitāro tīrību, Valsts kanceleja lūdz Rīgas domi izvērtēt radušās situācijas atbilstību normatīvajiem aktiem un neatbilstību gadījumā - novērst to, teikts vēstulē.

LETA jau ziņoja, ka saistībā ar izteikto vēlmi izdzenāt «telšu pilsētiņas» protestētājus premjers Valdis Dombrovskis (JL) savai biroja vadītājai Olitai Augustovskai pagājušā gada nogalē izteica rakstisku piezīmi.

Piezīme izteikta saistībā ar viņas saraksti ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču (LPP/LC) par protestētājiem tā dēvētajā telšu pilsētiņā iepretim Ministru kabinetam.

Publiskajā telpā parādījās sarakste starp Radzeviču un Augustovsku, kas liecināja, ka premjera biroja vadītāja vēlējusies izdzenāt «telšu pilsētiņas» protestētājus.

Radzevičs pēc tam norādīja, ka saruna ar premjera biroja vadītāju notikusi un tās gaitā runāts par to, ka piketu pie valdības ēkas vajadzētu pārtraukt ar radikālākām metodēm. Savus vārdus izpilddirektors varējis apstiprināt ar saņemtajām īsziņām.

Telšu pilsētiņa iepretim Ministru kabineta ēkai tika izveidota pagājušā gada novembra beigās.

Kā «LETA Video» iepriekš informēja viens no «Brīvības ielas komūnas» iemītniekiem Gints Berneckis, «telšu pilsētiņas» iemītnieki saņēmuši draudus par to, ka teltis tiks nodedzinātas kopā ar to iemītniekiem, ja netiks novākts plakāts «Zagļiem jāsēž cietumā!».

Pēc notikušā komūnas dalībnieki nolēmuši veikt nakts dežūras, bet nepatiku izraisījušo plakātu novākt negrasās.

Uz augšu