Telšu pilsētiņa padevusies

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Iepretim Ministru kabineta ēkai no iemītnieku un viņu atbalstītāju pārbagātības, kas telšu pilsētiņā saimniekoja visu ziemu, nekas vairs  nav palicis pāri. Telšu pilsētiņas aizsācējs Gints Gaiķēns secina, ka acīmredzot, ir jāmeklē citas protesta formas, ceturtdien raksta «Diena».

Pagaidām vēl protesta vietā vēl redzamas malkas pagales, kurināmie katli, slotas un lāpstas, taču teltis ir pamestas, plakāti novākti un bijušais telšu pilsētiņas līderis, kurš tagad ticis pie darba Rīgas ostā, atzīst, ka jāliek punkts.

Viņš laikrakstam atzīst, ka vairs neesot jēgas telšu pilsētiņas pastāvēšanai.

«Pēdējo reizi tur biju pirms nedēļas un konstatēju, ka cilvēki, iestājoties siltajam laikam, telšu pilsētiņu pamet. Acīmredzot mums jāmeklē citas protesta formas,» atzīst
Gaiķēns.

Viņš gan pats neko konkrētu vēl neesot izdomājis.

Trešdien telšu pilsētiņā laikraksts sastapis vairs tikai trīs cilvēkus – pensionāru Jāni Stelpu, 56 gadus veco bezdarbnieku Genādiju Golubevu un kādu kundzi gados – Jūliju, kuri draudzīgi apsprieda jaunākos notikumus. Visi arī atzina, ka pulcējas te tikai dienā, bet nakšņo mājās.

Kā pēdējais «mohikānis», kurš nakšņo pilsētā un sargā visu mantas, esot kāds teoloģijas students, Sporta muzeja darbinieks Jānis Briedis, kurš pilsētiņā mīt jau četrus mēnešus. Viņu laikraksts nav sastapis Gaiķēns norāda, ka arī ar šo pēdējo iemītnieku panākta vienošanās par pilsētiņas novākšanu. Konkrēts datums gan nav zināms, un viņam tas arī vairs nerūp.

Uz augšu