Turpina paaugstināties ūdens līmenis Daugavas augštecē

FOTO: Artūrs Kārkliņš/LETA

Joprojām turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās Daugavas augštecē kā arī citās Vidzemes un Latgales upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Visstraujāk ūdens līmenis paaugstinājās Daugavā Baltkrievijas teritorijā no Suražas līdz Verhņedvinskai. Tur ūdens līmenis pieauga par 44 - 78 centimetriem. Savukārt no Piedrujas līdz Jēkabpilij ūdens līmenis paaugstinājās par 8 - 28 centimetriem.

Salacā ūdens līmenis paaugstinājās par 22 - 35 centimetriem, Ogrē par 14 - 31 centimetru, Gaujā par 8 - 28 centimetriem diennaktī. Ūdens līmenis pazeminās Rēzeknē, Ošā, Dubnā, Pededzē un Lielajā Juglā.

Straujāka ūdens līmeņa pazemināšanās vērojama Kurzemes un Zemgales upēs - Ventā, Abavā un Bārtā, Lielupē. Savukārt Misā un Irbē līmenis turpina paaugstināties par 4 - 13 centimetriem diennaktī.

Tuvākajās dienās Latgales un Vidzemes upēs turpinās ūdens līmeņa paaugstināšanās, turpināsies Daugavas palieņu applūšana posmā no Daugavpils līdz Līvāniem. Stipra lietus ietekmē iespējama ūdens līmeņa paaugstināšanās arī Zemgales un Kurzemes upēs.

Uz augšu
Back