Lielā daļā Latvijas upju ūdens līmenis pazeminās

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Lielā daļā Latvijas upju ūdens līmenis pazeminās, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Daugavā no Suražas līdz Daugavpilij ūdens līmenis samazinājās par 2-16 centimetriem (cm), Lielajā Juglā pie Zaķiem ūdens līmenis kritās par 42 cm, Ogres lejtecē - par 8-16 cm, Aiviekstes un Salacas lejtecēs - par 6-7 cm, Gaujā no Velēnas līdz Valmierai - par 19-25 cm, Lielupē - par 13-20 cm, Ventā - par 2-14 cm, Abavā - par 19 cm diennaktī.

Misā pie Lielveisiem un Sedā pie Oleriem aizvadītajā diennaktī ūdens līmenis pazeminājās par 2-4 cm, bet kopš maksimuma 6.aprīlī par 6-7 cm.

Neliela ūdens līmeņa celšanās par 1-2 cm diennaktī joprojām turpinās Daugavas augštecē un posmā no Vaikuļāniem līdz Jēkabpilij.

Aiviekstē pie Lubānas kopš 9.aprīļa vakara līmenis pazeminājies par 1 cm. Gaujā pie Carnikavas joprojām pieturas augsts ūdens līmenis, aizvadītajā diennaktī tas svārstījās 1 cm robežās.

Tuvākajās dienās Latvijas upēs pārsvarā turpināsies ūdens līmeņa pazemināšanās. Tuvākās diennakts laikā iespējama arī ļoti lēna ūdens līmeņu pazemināšanās Daugavā posmā no Jersikas līdz Jēkabpilij, Aiviekstē pie Lubānas un Gaujas lejtecē.

Uz augšu
Back