Dālderi vairākas partijas aicinājušas pievienoties tām

FOTO: Apollo, R.Oliņš

Ints Dālderis, kurš nesen izstājās no Tautas partijas, lai saglabātu kultūras ministra amatu, šodien preses konferencē apgalvoja, ka vairākas partijas viņu aicinājušas pievienoties tām.

Tomēr kultūras ministrs neapstiprināja kultūras darbinieku aprindās cirkulējušo informāciju, ka «Dālderis skatās LPP/LC virzienā». Ministrs arī turpmāk palikšot ārpus partijām, jo tā, pēc viņa teiktā, vislabāk varot aizstāvēt kultūras intereses.

Turklāt, pēc Dāldera teiktā, Latvijā nemaz nav politisko partiju, bet ir tikai interešu grupas. «No rīta viņi ir liberāļi, pēcpusdienā - konservatīvie, bet vakarā kā sociāldemokrāti sadomā iestāties par pensionāriem,» klāstīja Dālderis.

Par saviem nākotnes plāniem Dālderis nevēlējās stāstīt, tikai norādīja, ka viņš kā klarnetists par koncertu ārzemēs saņem honorāru, kas ir lielāks par ministra algu.

Atgriezties Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) valdes locekļa amatā viņam liedzot likums «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā», kurš neļauj bijušajām valsts amatpersonām trīs gadus ieņemt vadošu amatu un gūt materiālu labumu valsts kapitālsabiedrībā, par kuru pats, būdams ministrs, pieņēmis lēmumus.

Ar LNSO valdes locekļa pienākumu izpildītāju Ilzi Paideri-Staķi tagad esot noslēgts darba līgums uz trim gadiem.

Uz augšu