Sv 25.10.2020.

Koalīcija vienojas ārlietu ministra amatā virzīt Aivi Roni

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Koalīcijas partiju kopsēdē pirmdien panākta vienošanās, ka ārlietu ministra amatam tiek izvirzīts bijušais diplomāts Aivis Ronis.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) žurnālistus informēja, ka balsojums par Roņa iecelšanu amatā varētu būt jau šo ceturtdien, 29.aprīlī, lai gan par pārējiem ministru amata kandidātiem vienošanās vēl nav panākta. Plānots, ka gan veselības, gan tieslietu ministra amata kandidāti, tāpat kā Ronis, būs bezpartejiski.

Dombrovskis atzina, ka vienošanās par veselības ministru jau drīz varētu tikt panākta, savukārt tieslietu ministrs joprojām tiek meklēts. Viņš arī piebilda, ka atbalstu Ronim bez koalīcijas partijām mutiski solījusi sniegt arī Tautas partija. Viņš arī uzsvēra, ja ministru vakantās vietas netiks aizpildītas, tad to pienākumus turpinās pildīt pienākumu izpildītāji.

Dombrovskis arī informēja, ka koalīcijas partijas pagaidām nemeklē reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra amata kandidātu, jo ministriju saskaņā ar sākotnējo vienošanos bija iecerēts likvidēt, taču tagad esot jāsagaida atbildīgās Saeimas komisijas lēmums.

Jau ziņots, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) šodien pirms koalīcijas sēdes bija izvirzījusi savus kandidātus vakantajiem ministru amatiem valdībā.

ZZS ārlietu ministra amatam izvirzīja Roni, veselības ministra amatam ZZS atbalstīja «Pilsoniskās savienības» kandidāti Antru Sakni, bet tieslietu ministra amatā ZZS vēlējās redzēt bijušo ministru, apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK biedru Gaidi Bērziņu.

ZZS uzskata, ka līdz vēlēšanām nebūtu likvidējama Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija. Šim amatam partija izvirza Kocēnu novada priekšsēdētāju Vitautu Staņu.

Kā ziņots, premjers Valdis Dombrovskis (JL) koalīcijas partiju kopsēdē vēlreiz mēģina vienoties ar partijām par ministru amata kandidātiem trim vakantajiem posteņiem.

Taču, ja tas neizdotos, amatos tiks nozīmēti parlamentārie sekretāri, uz kuriem gulsies liela daļa ministru atbildības, iepriekš pieļāva partijas «Jaunais laiks» priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Āboltiņa sacīja, ka nevar bezgalīgi vilkt garumā sarunas par ministru amata kandidātiem, un pauda cerību, ka partijām beidzot izdosies vienoties.

Premjers Valdis Dombrovskis žurnālistus informēja, ka balsojums par Roņa iecelšanu amatā varētu būt jau šo ceturtdien, 29.aprīlī, par pārējiem ministru amatiem vēl nav vienošanās. Plānots, ka gan veselības, gan tieslietu ministrs tāpat kā Ronis būs bezpartejiski.

Dombrvskis atzina, ka vienošanās par veselības ministru jau drīz varētu tikt panākta, savukārt tieslietu ministrs joprojām tiek meklēts.

Dombrovskis sacīja, ka atbalstu Ronim bez koalīcijas partijām mutiski solījusi sniegt arī Tautas partija.

Premjers uzsvēra, ka to ministru, kuri netiks apstiprināti, pienākumus turpinās pildīt pienākumu izpildītāji.

Dombrovskis arī informēja, ka koalīcija pagaidām nemeklē reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministru, jo ministriju pēc sākotnējās vienošanās bija iecerēts likvidēt, taču tagad esot jāsagaida atbildīgās Saeimas komisijas lēmums.