Šogad Nordea Rīgas maratons vēl ātrāks

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šā gada Nordea Rīgas maratonam pieteikušies titulēti starptautiskie skrējēji, kas ļauj prognozēt, ka šis būs visu laiku ātrākais Rīgas maratons.

Lūk, neliels ieskats, sportistu sasniegumos:

Maratona distance:

Maratona distancē lielākā zvaigzne Rīgas ielās būs Janne Holmens, kurš visu laiku labākais Somijas maratonists, 2002. gada Eiropas čempions, olimpisko spēļu dalībnieks, Somijas rekordists. Pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm Holmens nopietnās sacensībās nav startējis un ir zinātņu doktors Upsalas universitātē. Lai arī Rīgā viņš skries tikai prieka pēc, soms vienalga ir reāls pretendents uz godalgotu vietu, savukārt visiem pārējiem būs unikāla iespēja atrasties trasē kopā ar vienu no Eiropas labākajiem maratonistiem.

"Savu profesionāļa karjeru esmu beidzis un šogad tāpat kā vairāki simti maratontūristu ieradīšos Rīgā, lai vienkārši izbaudītu šo skrējienu. Rīga ir viena no interesantākajām Ziemeļeiropas pilsētām un tāpēc priecājos, ka esmu piekrietis šim piedāvājumam," savu dalību komentē Holmens.

Par Holmena gatavību gan liecina tas, ka savu izcilo personīgo rekordu 2:10:46 viņš uzstādīja tikai pirms diviem gadiem.

Uz Rīgu kā ierasts ceļu mēros vairāki kenijieši ar lieliskiem personīgajiem rekordiem - Francis Kirva (2:11:01), Iseija Kosgeji (2:13:21), taču īpaši tiks gaidīts Džonstons Kipkorirs Čengvonijs (2:10:44), tieši viņš 2007. gadā laboja 16 gadus veco Rīgas maratona rekordu.

Latvijas godu aizstāvēs Mareks Florošeks, kurš līdz šim Nordea Rīgas maratonā ar panākumiem startējis pusmaratona distancēs, taču šogad ir nopietns pretendents uz labākā Latvijas skrējēja balvu maratonā.

Maratona distancē šogad startēs arī pagājušā gada uzvarētājs pusmartonā Pāvels Loskutovs no Igaunijas. Igaunis ir titulētākais Baltijas maratonists ar iespaidīgu personisko rekordu 2:08:53. Luskutovu varam saukt gandrīz par savējo, jo viņš daudz laika pavadījis Latvijā, mācoties Murjāņos. Un Pāvels bija arī Nordea Rīgas pusmaratona uzvarētājs 2008. gadā, uzstādot līdz šim labāko Nordea Rīgas pusmaratona rezultātu 1:05:52.

Slavenākā skrējēja sieviešu konkurencē Rīgā ieradīsies no Polijas. Sobanska Malgožata ar personīgo rekordu - 2:26:08 ir viena no titulētākajām maratonistēm Eiropā, uzvarējusi Varšavas (2009), Londonas (1995), Toronto (2006), Vankūveras (2006) maratonos, vairakkārt bijusi pirmajā 10niekā pasaules vadošajos maratonos - Londonā, Čikāgā, Tokijā, Singapūrā un bijusi arī olimpisko spēļu dalībniece, turklāt ir divu meitu mamma.

Trīs krievu meitenes ar saviem personiskajiem rekordiem apliecina, ka 23. maijā būs ātrākas arī par daudziem vīriem - Ņina Podņebesnova (2:35:36), Veronika Lopatina (2:42:24) un Natālija Suhorukova (2:51:58).

Pusmaratona distance:

Arī uz pusi īsākā distancē galvenie favorīti cīņā par zeltu būs Kenijas sportisti. Metjū Kosgeji Kibovens Rīgā skries pusmaratonu, kaut gan viņa tikko kā Hamburgā uzrādītais rezultāts maratona distancē - 2:10:57 apliecina, ka viņš ir lielisks arī klasiskajā maratonā.

Latvietis Jānis Višķers savu labāko rezultātu 1:07:11 sasniedzis tieši Nordea maratonā un šogad to plānots vēl uzlabot. Viņam blakus skries arī Valērijs Žolnerovičs, kurš ir 2008. gada Pekinas olimpisko spēlu dalībnieks 3000 metru šķēršļu skrējienā.

Ar iespaidīgu labāko rezultātu 1:10:50, pirms starta galvenā favorīte sieviešu konkurencē ir kenijiete Musjoka Helēna Nzembi. Personīgais rekords 1:17:28 uz labu vietu ļauj cerēt arī mūsu skrējējai Jeļenai Ābelei. Viņām konkurenci sastādīs lietuvietes Diāna Lobačevske (1:16:55) un Egle Krištaponīte (1:23:43).

Šobrīd Nordea Rīgasmaratonam pieteikušies jau 8 800 dalībnieki un tas ir jauns rekords, taču līdz pat 19. maijam pieteikties iespējams visās distancēs: 42km, 21km, 5km un maratona stafete (4 dalībnieki veic 42km distanci). 23. maijā Nordea Rīgas maratons notiks jau 20. reizi.

Uz augšu