«Telšu pilsētiņā» mitinās tikai viens «pastāvīgais» iemītnieks

FOTO: Lita Krone/LETA

Lai gan iepretim Ministru kabineta ēkai uzceltajā telšu pilsētiņā palicis tikai viens «pastāvīgais» iemītnieks - bezdarbnieks un invalīds Juris, viņu bieži apciemojot draugi, paziņas un vienkārši izpalīdzīgi ļaudis, aģentūrai LETA pastāstīja telšu pilsētiņas iemītnieks.

Juris norādīja, ka ar ēdamo un medicīnisko palīdzību viss ir kārtībā un garlaicīgi arī nav, jo viņam bieži pievienojas domu biedri un ir arī cilvēki, kuri regulāri piegādā pārtiku.

Taču interese par protesta akciju esot mazinājusies. Tomēr arī policija protesta akciju necenšoties pārtraukt.

Jau ziņots, ka no 1.maija bija iecerēts pārtraukt protesta akciju iepretī Ministru kabinetam, nojaukt teltis un pārtraukt komūnas darbību.

Juris pastāstīja, ka protesta akciju turpinās vismaz līdz oktobrim, 10.Saeimas vēlēšanām. Tiesa gan protesta akcijas dalībnieks nevēlējās konkretizēt savas prasības un mērķus, kā vārdā protestē.

Janvārī alejā nakšņoja ap 20 protestētāju, ik vakaru pie viņiem uz diskusijām ieradās pārdesmit cilvēku.

Protesta akciju iepretim Ministru kabineta ēkai pērn 30.novembrī sāka Gints Gaiķēns. Viņš pauda neapmierinātību ar valstī notiekošo un prasīja valdību steidzami risināt bezdarba problēmas. Vēlāk Gaiķēnam pakāpeniski pievienojās citi protestētāji, uz trotuāra Brīvības bulvārī izveidojot «telšu pilsētiņu».

Gaiķēns dabūja darbu Rīgas brīvostā pēc tam, kad mēģināja ar pacēlāju pacelties pie Rīgas vicemēra Aināra Šlesera logiem ar prasību piešķirt vienu no pirms vēlēšanām solītajām 50 000 darbavietu.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa nolēma atstāt negrozītu pirmās instances tiesas lēmumu, ar kuru Gaiķēnam tika piemērots 20 latu naudassodu par 13.janvārī sarīkoto nesankcionēto protesta akciju pie Rīgas Rātsnama un nepakļaušanos pašvaldības policistu likumīgajām prasībām pārtraukt šo piketu.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas kancelejas vadītājs Ilvars Tomsons, apelācijas instances tiesas spriedums nav pārsūdzams.

Uz augšu