O 24.11.2020.

FM: algu dubultošana valsts kapitālsabiedrību vadībā nav pieļaujama

FOTO: R.Oliņš/Apollo

Finanšu ministrija neatbalsta Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā atbalstītos priekšlikumus otrajam lasījumam grozījumiem likumā par valsts un pašvaldību kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām, kas paredz tiesības valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās valdes locekļiem atļaut savienot valdes locekļa amatu ar citu amatu šajā sabiedrībā un saņemt atalgojumu par abiem amatiem.

To portālam «Apollo» pavēstīja Finanšu ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja Baiba Melnace.

Finanšu ministrija uzskata, ka šāda norma – faktiska dubultas algas atļaušana – laikā, kad valstī tiek veikti taupības pasākumi, stingra fiskālā politika un ieviesta vienota, stingra atalgojuma sistēma, nav pieļaujama, un tā pārkāpj gan valdības veidotos vispārējos atalgojuma pamatprincipus, gan vispārējo fiskālo politiku.

Pēc Finanšu ministrijas aplēsēm, šāda likuma norma pie pašreizējiem nosacījumiem ļautu atsevišķām valsts kapitālsabiedrību valžu amatpersonām saņemt aptuveni 4610 latu lielu atalgojumu (kā zināms, valsts pārvaldē noteiktais maksimālais atalgojums ir premjeram, un tas šogad ir 1908 lati mēnesī).

Finanšu ministrija līdz šim komisijas sēdēs ir paudusi savu noraidošo nostāju pret šo priekšlikumu, taču tā nav ņemta vērā, norādīja Melnace.

Aktuālākās ziņas