«Aerodium» liek noprast, ka Ozols pieprasījis «padalīties ar naudu».
Intervijā «LETA video» Beitāns ir vēl tiešāks - Ozols pieprasījis kukuli un šai sarunai ir liecinieki. Uzņēmējs gan nenosauc, cik liela bijusi Ozola it kā pieprasītā summa.
«Es nebiju domājis to teikt, bet acīmredzot man tas ir jāsaka - bija liels kukuļa pieprasījums, tai skaitā... Nu acīmredzot nāksies cīnīties,» norāda «Aerodium» valdes priekšsēdētājs.
Šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» Ozols paziņoja, ka «Aerodium» ir iesaistīts valsts līdzekļu izkrāpšanā un nesaskaņas «World Expo 2010» paviljona lietā izmantojis, lai šantažētu LIAA.
Beitāns biznesa portālam «Nozare.lv» apgalvoja, ka Ozols publiski izplata melīgu informāciju un tas esot veids, kā noslēpt vēl lielākas problēmas, kas ir saistītas ar Latvijas paviljonu izstādē «World Expo 2010».
«Ozols mums izteica nepastarpinātu piedāvājumu padalīties ar naudām un tad «viss iešot gludi». Kad šāds piedāvājums tika noraidīts, Ozols sāka izplatīt melus un apsūdzības,» sacīja Beitāns.
Viņš noraidīja arī Ozola apsūdzības, ka Jelgavas vēja tunelis esot «butaforija». «Vēja tunelis Jelgavā darbojas, un tajā nepārtraukti trenējas cilvēki. Treniņus ir veikuši arī Nacionālo bruņoto spēku pārstāvji,» skaidroja Beitāns.
«Mēs neesam tie cilvēki, kas padosies, un mums nav pieņemami, ka valsts sistēmā strādā tādi cilvēki kā Ozols. Cīnīsimies par savu taisnību, un nevaram pieļaut, ka birokrāts ar šantāžas palīdzību mēģina mūs iznīcināt,» uzsvēra Beitāns.
«Vienkārši Latvijā tā sistēma ir tāda, ka, ja nemaksā attiecīgajiem cilvēkiem, neko nevar izdarīt. Un, ja viens atradās, kas negrib šo te maksāt, uzreiz viņu pataisa par melnu un mēģina iznīcināt. (..) Es ticu, ka mūsu lieta ir pareiza, mēs esam veiksmīgs, viens no eksportspējīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Man tam ir pierādījumi ar reālām naudas plūsmām. Tie, kas neko nav izdarījuši un tikai tik vien māk, kā pieprasīt no tiem, kas dara, kaut kādu savu komisiju, lai sēž pie ratiem,» intervijā «LETA video» akcentē uzņēmējs.
Jau ziņots, ka Ozolam, kurš par «Aerodium» darbībām vērsies pie likumsargiem, esot rakstiski pierādījumi, ka uzņēmums iesaistīts lielu līdzekļu izšķērdēšanā, saņemot 2,5 miljonu latu finansējumu, lai Jelgavā uzceltu apjoma ziņā līdzīgu paviljonu kā Šanhajā, taču tas neesot izdarīts. Projektā valsts ieguldījums bijis 1,5 miljoni latu.
Jelgavā esot izveidota «butaforija» un darbu vēja tunelis nav sācis, jo to būtu pamanījuši vismaz vietējie iedzīvotāji, apgalvoja LIAA vadītājs.
Viņš norādīja, ka Beitāns licis noprast, ka vēlas divu dokumentu statusa pārskatīšanu Jelgavas projekta lietā, lai «būtu draugi». Pretējā gadījumā draudēts diskreditēt LIAA, kas tagad arī paveikts.
«Tagad LIAA izskatās slikti, (..) jo kārtējais veiksmes stāsts birokrātu dēļ draud izgāzties,» ironizēja Ozols.
LIAA darbiniekiem radušās aizdomas, ka «Aerodium» mēģinās piedāvāt kukuļus šajā lietā, tomēr tas nav noticis, liecina Ozola teiktais.