Gājiena dalībniekiem sastāda protokolus, arī 79 gadus vecam sirmgalvim

FOTO: Lita Krone/LETA

Ceturtdien nenotikušā gājiena dalībniekiem policija sastādījusi vairākus administratīvo pārkāpumu protokolus, starp aizturētajiem bijis arī 79 gadus vecs sirmgalvis. Gājiens bija paredzēts, lai atzīmētu Vācijas armijas ienākšanu Rīgā 1941.gadā.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāve Sigita Pildava aģentūru BNS informēja, ka 1959.gadā dzimušam vīrietim sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par sapulču, gājienu un piketu, kā arī publisko izklaides un svētku pasākumu organizēšanas, norises kārtības pārkāpšanu un ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas prasībai. Protokols par gājienu organizēšanas un norises kārtības pārkāpšanu sastādīts arī 1931.gadā dzimušam vīrietim.

Šiem kungiem par sodu lems tiesa.

1975. un 1985.gadā dzimušiem vīriešiem sastādīti protokoli par alkohola lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibumā. Vienam vīrietim par sodu lems policija, bet otram sodu noteiks tiesa.

No visiem aizturētajiem policija pieņēmusi paskaidrojumus un atlaidusi viņus.

Jau ziņots, ka viens no aizturētajiem ir Igors Šiškins, Gustava Celmiņa centra vadītājs, kurš savulaik notiesāts par Uzvaras pieminekļa spridzināšanas mēģinājumu.

Neskatoties uz tiesas atļauju, ceturtdien paredzētais gājiens tā arī nenotika, jo tā rīkotājs Uldis Freimanis pāris stundu pirms tā sākuma bija izsaukts uz Drošības policiju saistībā ar sākto kriminālprocesu par nacistiskās Vācijas noziegumu slavināšanu. Daži cilvēki vēlējas doties gājienā, tomēr policija to liedza, jo bez gājiena rīkotāja klātbūtnes to nedrīkst darīt. Vairākus aizturēja.

Freimanis iepriekš norādīja, ka pasākums bija paredzēts, lai pieminētu latviešu karavīrus, kuri Otrā pasaules kara laikā bijuši iesaistīti vācu armijā.

Uz augšu