Rīgā «telšu pilsētiņā» viens pastāvīgais iemītnieks

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Rīgā, Brīvības ielā, iepretim Ministru kabinetam patlaban ir viens pastāvīgs iemītnieks - bezdarbnieks un invalīds Juris Lapšinskis.

Patlaban «telšu pilsētiņā» pa nakti uzturas tikai Lapšinskis, jo viņam joprojām nav izdevies atrast ne darbu, ne arī dzīvesvietu. Dienā tur uzturas arī divi viņa domubiedri Grigorijs Fedjkins un Aleksandrs Tihonovs, kuri ir formulējuši astoņas prasības un priekšlikumus valdībai valsts ekonomiskās un sociālās situācijas uzlabošanai.

Lapšinskis aģentūrai LETA stāstīja, ka kopš apsveikumiem Jaunajā gadā pie viņiem nav atnācis neviens no valdības pārstāvjiem vai deputātiem. Arī mediķi par viņu veselību karstajā laikā nav speciāli interesējušies, braucot garām vien uzmetot skatienu pa automašīnas logu.

«Gadās, ka jaunieši apmētā telti ar akmeņiem, viens narkomāns šeit ālējās, tad nekas cits neatlika, kā saukt policiju, kura ieradās un aizveda viņus. Ūdeni man iedod kafejnīcā, pārtiku cenšos sarūpēt pats vai arī atnes kādi cilvēki. Zemnieks no Limbažiem atved malku, jo te ir krāsniņa, uz kuras var pagatavot arī siltu ēdienu. Domāju, ka telšu pilsētiņa pastāvēs līdz Saeimas vēlēšanām. Ja pēc vēlēšanām nekas nemainīsies, tad gan nezinu, ko iesākt tālāk,» sacīja Lapšinskis.

Lapšinskis informēja, ka «telšu pilsētiņas» pārstāvji 2.augustā iecerējuši organizēt akciju, kurā vēlētājiem atgādinās, kuri 9.Saeimas deputāti ir balsojuši par pensiju un pabalstu samazināšanu. Viņaprāt, šāda akcija ir nepieciešama, lai atkal cilvēki nebalsotu par tiem pašiem deputātiem, «kuri jau vienreiz ir aplaupījuši sociāli neaizsargātāko sabiedrības daļu».

Kā ziņots, protesta akciju iepretim Ministru kabineta ēkai pērn 30.novembrī sāka Gints Gaiķēns. Viņš pauda neapmierinātību ar valstī notiekošo un prasīja valdību steidzami risināt bezdarba problēmas. Vēlāk Gaiķēnam pakāpeniski pievienojās citi protestētāji, uz trotuāra Brīvības bulvārī izveidojot «telšu pilsētiņu».

Gaiķēns dabūja darbu Rīgas brīvostā pēc tam, kad mēģināja ar pacēlāju pacelties pie Rīgas vicemēra Aināra Šlesera logiem ar prasību piešķirt vienu no pirms vēlēšanām solītajām 50 000 darbavietu.

Kā ziņots, vēl janvārī alejā nakšņoja ap 20 protestētāju, ik vakaru pie viņiem uz diskusijām ieradās pārdesmit cilvēku.

Uz augšu