Putins dzied kopā ar deportētajiem krievu spiegiem

FOTO: Scanpix/Reuters

Krievijas premjerministrs Vladimirs Putins atklājis, ka viņš ticies un pat dziedājis patriotiskas padomju dziesmas kopā ar krievu spiegu grupu, kas tika deportēta no ASV lielākajā spiegu apmaiņas operācijā kopš aukstā kara laikiem.

Putins, kurš par bija VDK aģents Austrumvācijā Padomju Savienības beigu gados, teica, ka grupā bijusi arī Anna Čepmena, kuras šarmantais izskats padarīja viņu par tabloīdu zvaigzni visā pasaulē.

«Es tikos ar viņiem. Mēs runājām par dzīvi. Mēs dziedājām. Tas nebija karaoke, bet gan dzīvā mūzika,» uzturoties vizītē Ukrainā, žurnālistiem teica Putins. «Mēs dziedājām dziesmu «Kur sākas Dzimtene», kas bija ārkārtīgi populāra sešdesmitajos gados un kuru padarīja slavenu filma par padomju spiegu, kurš darbojās nacistiskajā Vācijā. «Es nejokoju, es runāju nopietni. Un arī citas dziesmas ar līdzīgu saturu,» sacīja Putins.

Desmit Kremļa aģentu arests draudēja izjaukt Krievijas un ASV straujo attiecību uzlabošanos, par ko iestājas prezidents Dmitrijs Medvedevs.

Putins lika saprast, ka aģentus atklājis kāds «nodevējs», un viņš zinot atbildīgo personu vārdus.

«Tas bija nodevības rezultāts, un nodevēji vienmēr slikti beidz. Viņi kļūst par dzērājiem, narkomāniem un beidz savu dzīvi uz ielas,» teica Putins.

Daudzi bijušie VDK spiegi publiski nosodījuši slikto un novecojušo desmit spiegu organizāciju, kas darbojās Krievijas Ārējā izlūkdienesta (SVR) uzdevumā. Tomēr Putins norādīja, ka deportētie spiegi netiks atstāti bez darba. «Viņi strādās cienījamās vietās, esmu pārliecināts. Es nešaubos, ka viņus gaida interesanta un gaiša dzīve.»

Viņš nesniedza nekādas detaļas par tikšanos ar Čepmeni un vienīgi teica, ka viņa bijusi klāt tikšanās reizē. Viņš arī neteica kad un kur šī tikšanās notikusi.

Nesakot neko konkrētu par deportēto spiegu darbu, Putins slavēja krievu aģentus un teica, ka «ikvienam no viņiem ir grūta dzīve». «Jums daudzus gadus jāpilda uzdevums dzimtenes interesēs, necerot uz diplomātisko aizsegu un pakļaujot briesmām sevi un jums tuvos cilvēkus,» sacīja Putins.

Uz augšu