Kukuļdošanā apsūdzēto Pīrantu atbrīvos pret 40 000 latu drošības naudu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Artūrs Kārkliņš/LETA

Bijušais «Jūrmalas ātrās palīdzības» valdes loceklis Normunds Pīrants, kurš kopā ar bijušo Jūrmalas mēru Raimondu Munkevicu («Jūrmala - mūsu mājas») apsūdzēts krimināllietā par kukuļdošanu, tiks atbrīvots no apcietinājuma pret 40 000 latu lielu drošības naudu, aģentūru LETA informēja Pīranta advokāts Lauris Matisāns.

Šādu lēmumu šodien pieņēmusi Jūrmalas pilsētas tiesa, dodot vienu mēnesi laika, lai minēto naudas summu iemaksātu tiesas depozīta kontā, pastāstīja Matisāns.

Pēc advokāta teiktā, prokurore Velta Zaļūksne lūgusi, lai Pīrantam tiek noteikts arī aizliegums tuvoties konkrētām personām, taču tiesa šādu papildu drošības līdzekli neesot piemērojusi. Kā papildu drošības līdzeklis Pīrantam noteikts vien aizliegums izbraukt no valsts.

Pīranta aizstāvis ir «nosacīti apmierināts» ar tiesas pieņemto lēmumu. Viņš gan atzina, ka iemaksājamās drošības naudas apmērs varēja būt mazāks, taču arī noteiktie 40 000 latu, visticamāk, tiks atrasti un iemaksāti. «Es domāju, ka šī naudiņa tiks savākta, samaksāta, vienīgi es nevaru pateikt, kad tas būs - rīt, parīt vai pēc nedēļas,» aģentūrai LETA īsi pēc tiesas lēmuma nolasīšanas norādīja Matisāns.

Kā ziņots, Pīrants kopā ar Munkevicu tika aizturēti šā gada 18.maija vakarā kriminālprocesā par 5000 latu kukuļa došanu, lai nodrošinātu toreizējam Jūrmalas mēram labvēlīgu rezultātu 20.maijā gaidāmajā neuzticības balsojumā. Kukulis esot piedāvāts partijas «Jaunais laiks» deputātei Ivetai Blauai. Divas dienas vēlāk, 20.maijā, abi aizturētie tika apcietināti, bet Munkevics - arī gāzts no mēra amata.

Jūlija sākumā, kamēr Pīrants un Munkevics atradās apcietinājumā un izmantoja savas likumā paredzētās tiesības neliecināt, prokurore Zaļūksne viņiem abiem uzrādīja apsūdzības pēc Krimināllikuma 323.panta 2.daļas par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem vai bez tā.

Ar advokātu starpniecību gan Pīrants, gan Munkevics aģentūrai LETA darīja zināmu, ka inkriminētos noziegumus viņi neatzīst, proti, nekādus kukuļus nevienam neesot ne devuši, ne piedāvājuši.

Drīz pēc apsūdzību uzrādīšanas krimināllieta tika nodota Jūrmalas pilsētas tiesai, kas to pēc būtības plāno izskatīt no nākamā gada 31.janvāra līdz 18.februārim.

Šā gada 2.augustā kārtējo reizi tika pārskatīts Munkevica drošības līdzeklis un Jūrmalas tiesa nolēma atbrīvot viņu no apcietinājuma pret drošības naudu 50 000 latu apmērā. 11.augustā drošības nauda tika iemaksāta un Munkevics iznāca no cietuma. Vēlāk, izskatot prokuratūras un Blauas lūgumus piemērot Munkevicam papildu drošības līdzekļus, Jūrmalas tiesa nolēma aizliegt viņam tikt ievēlētam Jūrmalas pilsētas domes institūcijās un amatos.

Savukārt Pīranta drošības līdzeklis pēdējo reizi tika pārskatīts 14.jūlijā, kad Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa nolēma viņu paturēt apcietinājumā.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu