Eksperts: bargi sodi pedofilus nebaida

FOTO: life_thru_my_eyes, CC licence

Tā vietā, lai ieviestu nāvessodu vai piespiedu kastrāciju par seksuālajiem noziegumiem pret bēriem, valstij vajadzētu vispirms padomāt, kā šādus noziegumus novērst, ieguldot resursus sabiedrības izglītošanā, lai veidotu veselīgu seksuālo kultūru, tāpat vajadzētu novērtēt speciālistu darbu, kas varētu veikt dažādus preventīvos pasākumus šādu noziegumu novēršanā, intervijā radio «Baltkom 93,9» atzina krimināltiesību eksperts Andrejs Judins.

Pēc Judina domām, mūsu valsts galvenā problēma ir tā, ka tā vispirms sagaida, kad notiek likumpārkāpums, un tikai pēc tam sāk cīnīties ar sekām, kas pašā saknē ir nepareizi, jo būtu jāstrādā pie tā, lai šādus noziegumus novērstu.

Judins tāpat uzskata, ka bargs sods pedofilijas problēmu neatrisinās. «Sodīt vajag, taču bargāki soda mēri noziedznieku no nozieguma izdarīšanas diez vai atturēs, jo seksuālo noziegumu sfēra ir ļoti specifiska. Ja zagli var iebiedēt ar cietumu, tad pedofilu – diez vai
Kāds cilvēks, kas reiz tika iesēdināts aiz restēm, man stāstīja, ka pirmajā ieslodzījuma dienā ar šausmām esot domājis, kā dzīvot tālāk, bet ceturtajā dienā jau sapratis, ka viss esot normāli. Tādi cilvēki mierīgi atgriežas cietumā, tas viņiem ir kā mājas, kamēr mēs uzskatām, ka tas viņiem ir sods,» atzīmē krimināltiesību eksperts.

Uz augšu