ASV pārstāvis paskaidro, kas tika izdarīts Butam lidojuma laikā

FOTO: Scanpix/Reuters

Amerikāņu varas iestādes atteikušās komentēt izskanējušo informāciju, ka pret Butu, kurš ir apsūdzēts par nelikumīgu ieroču tirgošanu, būtu izdarīts spiediens. Tomēr kāds avots no ASV tiesībsargājošajām institūcijām medijiem apstiprinājis, ka Butam, tāpat kā jebkuram citam aizdomās turamajam, piedāvāts darījums, apmaiņā pret liecības sniegšanu, vēstī ārvalstu mediji.

Krievijas ģenerālkonsuls jau iepriekš Ņujorkā tikās ar Butu Manhetenas Federālajā cietumā un vēlāk paziņoja, ka «Butu mēģināja pārliecināt atzīties tajā, ko viņš neesot izdarījis, pretī piedāvājot zināmus labumus».

Vēlāk preses brīfingā Ārlietu ministrijas pārstāvis apstiprinājis «Buta ietekmēšanas faktu», apgalvojot, ka Butu «apstrādājis» profesionāls psihologs, kurš netieši norādīja uz Buta sievai un bērnam draudošajām briesmām.

Tomēr ASV tiesībsargājošo institūciju avots medijiem apgalvoja, ka piedāvāt sadarbību Butam varēja tikai īsi pirms izlidošanas uz ASV.

Lidmašīnā Buts ar pavadošajiem aģentiem esot apspriedis narkotiku apkarošanas jautājumus. Kā norādīja avots, Buts lidojuma laikā pārsvarā gulēja un klausījās klasisko mūziku.

Jau vēstīts, ka Taizemes valdība otrdien negaidīti paziņoja, ka izdos ASV par ieroču baronu un Nāves tirgoni dēvēto krievu biznesmeni Viktoru Butu. Jau otrdien lidmašīna ar Butu uz klāja pameta Taizemi.

2008.gadā Buts tika aizturēts Bangkokā pēc ASV pieprasījuma.

ASV pauž pārliecību, ka Buts ir iesaistīts nelegālā ieroču tirdzniecībā un grasījies pārdot bruņojumu Kolumbijas kreisajiem partizāniem.

Taizeme ilgstoši vilcinājās izdot Butu ASV, uzrādot viņam dažādas apsūdzības, kuras gan vēlāk tiesa atcēlusi.

Bijušo PSRS gaisa spēku virsnieku Butu savulaik meklēja Interpols par ANO ieroču embargo pārkāpumiem, piegādājot ieročus nemierniekiem visā pasaulē.


Uz augšu
Back