Pret Strīķi plānots atentāts. Policija pastiprinājusi apsardzi

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieci Jutu Strīķi plānots atentāts, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, sestdien ziņo Latvijas Radio (LR).

Neoficiāli šo informāciju LR apstiprinājuši vairāki avoti, stāstot, ka Strīķei izteikti nevis vienkārši draudi, bet gan veikts pasūtījums par viņas nogalināšanu. LR rīcībā ir informācija, ka Strīķe rakstījusi iesniegumu Valsts policijai (VP).

Lai iegūtu īpašu apsardzi, ir vesels procedūru komplekss, kas jāizpilda un jāpierāda šādas apsardzes nepieciešamība. Ņemot vērā to, ka apsardze tomēr nodrošināta, var spriest, ka VP un arī Ģenerālprokuratūra Strīķes informāciju atzinusi par pamatotu. Oficiāli informāciju neapstiprina ne prokuratūra, ne KNAB, ne iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V).

«Pirmkārt, manā rīcībā nav tādas precīzas informācijas par to, kas notiek vai nenotiek. Ja gadījumā ir tā, kā jūs sakāt, tad situācija ir absolūti nepieļaujama, un tāda situācija ir jākontrolē no mūsu puses. Ja būs tāda nepieciešamība, esmu droša, ka Valsts policija izdarīs visu, kas no viņiem ir atkarīgs, lai apsargātu kādu,» sacīja Mūrniece.  

LR rīcībā esošā informācija liecina, ka atentāta organizēšana pret Strīķi saistīta ar atstādināto Finanšu ministrijas Nodokļu un muitas administrēšanas politikas departamenta vietnieku Vladimiru Vaškeviču, kurš neoficiāli jau ilgstoši bijis saistīts ar noziedzīgajām aprindām un kontrabandas slēpšanu.

TV3 ziņo, ka pēc neoficiālas informācijas slepkavība pasūtīta noziedzīgajam Solncevas grupējumam, bet kā interesēs būtu Stīķes nāve, nav zināms.

Uz augšu
Back