Krīgers: izmēģināsim netradicionālas metodes. Ja nelīdzēs, rosināsim Saeimas atlaišanu

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Esam tādā pašā teātra izrādē, kā visi Latvijas iedzīvotāji, kuriem, vērojot izrādi, kā valdība veic konsolidācijas pasākumus, nav iedota «programmiņa» un liegta iespēja sekot līdzi tam, kas notiks tālāk, intervijā LNT raidījumam «900 sekundes» teica Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Krīgers norādīja, ka arī arodbiedrības tikušās ar aizdevējiem, pēc kuru sejām esot bijis noprotams, ka arī viņiem nav skaidrības par notiekošo Latvijā. Starptautiskie aizdevēji piekrītot arodbiedrību viedoklim, ka nepārtraukta tarifu un nodokļu celšana nav ilgtspējīgs pasākums.

«Valdība mūs ignorē, tas nav nekas jauns,» teica Krīgers. «Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera nesen draudēja pārtraukt sadarbību ar valdību, ja nekas nemainīsies. Viņi kļūdās, jo valdība ar viņiem ir pārtraukusi sadarbību jau sen, tikai viņi to nav pamanījuši,» norādīja Krīgers.

Krīgers atzina, ka arodbiedrības nemitīgi strādājot pie dažādiem priekšlikumiem, ar kuriem tiekot iepazīstināta arī valdība. «Diemžēl, valdībai vai nu nav laika mūsu priekšlikumus izlasīt, vai arī ir kādi citi iemesli, kāpēc tie netiek ņemti vērā,» norādīja Krīgers.

 Krīgers atzīmēja, ka, tā kā cilvēki ielās iet nevēlas, tad arodbiedrības izmēģina dažādas netradicionālas metodes. Pašlaik tiekot veicināta viedokļu apmaiņu, arodbiedrības izglītojot cilvēkus. Krīgers pastāstīja, ka tiek rīkota akcija, kurā cilvēki  aicināti paust savu viedokli par valstī notiekošo visdažādākajos veidos - mākslinieciski noskaņotie varot zīmēt karikatūras, diagrammas, shēmas, gleznas par nodokļiem. Cilvēki, kas strādājuši valsts darbos un analizējuši valsts politiku, var izteikt viedokli par dažādiem jautājumiem. Viedoklis tikšot prasīts arī studentiem. Visi priekšlikumi tikšot apkopoti un nodoti Saeimai.

Ja arī šie pasākumi nelīdzēšot, pastāvot iespēja uzsākt procedūru par Saeimas atlaišanu, norādīja Krīgers. 

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu