Parastākie meli, ko vīrietis stāsta sievietei

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: CC Licence

Kādi ir visbiežāk dzirdētie meli, ko vīrietis stāsta sievietei?

«Es neesmu piedzēries.»

Šos melus viegli atklāt, īpaši, ja tie izklausās kā «Esm nesmhm piedzhrmhs». Nevienam nav nekāda iemesla apgalvot, ka viņš nav piedzēries, izņemot gadījumus, kad viņš ir piedzēries.

«Man nekādā ziņā nav bijis seksa ar šo sievieti.»

Vīrietis, kurš ir krāpis, melos pāri saprāta robežām, jo viņš neko nepanāks, ja teiks patiesību.

«Sekss ar manu bijušo bija draņķīgs.»

Sekss ir viena no vīrieša dzīves pastāvīgajām vērtībām — tas vienmēr ir labs neatkarīgi no tā, kur un kad. Ja vīrietis stāsta, ka sekss ar bijušo ir bijis draņķīgs, viņš pavisam noteikti melo. Ja viņš jums teic, ka sekss ar bijušo ir bijis labāks nekā ar jums, viņš atkal melo, varbūt — lai sadusmotu jūs. Viņam tas vienmēr ir vienāds — labs.

«Mēs esam tikai draugi.»

Vīrietis skaidro, ka viņi vienkārši visu mūžu ir draugos un viņam nav nekādas intereses par šo sievieti. Bet viņš tur šo sievieti pa gabalu no jums un neļauj jums tikties ar viņu. Citās variācijās tas skan tā: viņa ir lesbiete; viņai vienkārši vajadzīgs draugs; viņai tikai vajag kādu, ar ko parunāties; viņai ir grūts laiks, un es vienkārši gribu palīdzēt; viņa ir slima un grib, lai viņu apciemoju; viņai pret mani nav nekādu jūtu — viņa tikai ir apmulsusi. Tāpēc viņa nevēlas, lai tu atrastos šeit, kad te ir viņa.

Kāpēc meli neizdodas

Lielāko daļu melu var atklāt, jo tie parasti ir saistīti ar emocijām, kas spraucas uz āru kā vizuāli un verbāli signāli. Jo meli ir lielāki un emocionālāki, jo vairāk liecību par meliem izpaudīs melotājs.

Vairumam no mums mēģinājumi šos signālus noslēpt rada emocionālu cīņu. Jo cilvēks jums ir tuvāks, jo grūtāk tam melot. Piemēram, vīram būs grūti melot sievai, ja viņš to patiesi mīl, bet nebūs grūti melot ienaidniekam, ja viņš tiks notverts karā. Šeit rodams izskaidrojums patoloģiskiem meļiem — viņi nevienam nav emocionāli pieķērušies, tāpēc melot ir viegli.
Cits jautājums, vai jūs šo saistību saskatāt vai ne.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām