Vilks pārsūdzēs viņam piemēroto disciplinārsodu

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieks Alvis Vilks pārsūdzēs viņam piemēroto disciplinārsodu.

Vilks aģentūrai LETA apstiprināja, ka disciplinārlietā viņam piemērots sods, kuru viņš grasās pārsūdzēt.

Vilks informēja, ka vakar vakarā viņš saņēma lēmumu disciplinārlietā, kas tika ierosināta par viņa rīcības atbilstību KNAB darba kārtības noteikumiem un Nacionālās drošības padomes lēmumam. Lēmums ir kvalificēts dienesta vajadzībām, tāpēc vairāk komentāru Vilks nesniedz, vien informē, ka lēmumu pārsūdzēs.

LETA jau ziņoja, ka KNAB priekšnieks Normunds Vilnītis Vilkam piemērojis disciplinārsodu, tomēr tā veidu neatklāja.

Iepriekš aģentūra LETA jau informēja, ka KNAB Disciplinārlietu izmeklēšanas komisija 15.aprīlī pabeidza disciplinārlietas izmeklēšanu un nodeva slēdzienu Vilnītim, kuram, pamatojoties uz to, desmit dienu laikā bija jāpieņem lēmums par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai par disciplinārlietas izbeigšanu.

Pēc visu disciplinārlietā esošo apstākļu noskaidrošanas komisija sagatavoja dienesta izmeklēšanas slēdzienu, kurā norādīja disciplinārlietā konstatētos faktus un lietas apstākļus, kā arī ierosinājumus par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai lietas izbeigšanu. Atbilstoši KNAB Disciplinārlietas ierosināšanas, izskatīšanas un disciplinārsoda piemērošanas kārtībai KNAB priekšnieka izveidotā disciplinārlietas izmeklēšanas komisija izvērtēja, vai ir veikta prettiesiska rīcība, vai darbinieks ir vainīgs tās veikšanā, darbinieka vainas formu, atbildību mīkstinošus vai pastiprinošus apstākļus un citus ar lietu saistītus apstākļus.

Dienesta pārbaude pret Vilku tika sākta pēc viņa intervijas ziņu aģentūrai LETA. Biroja priekšnieks Normunds Vilnītis pat bija uzdevis pārmeklēt Vilka darba kabinetu, lai atrastu diktofonu ar intervijas ierakstu, aģentūrai LETA iepriekš stāstīja Vilks. Intervija notika pagājušā gada septembra vidū, kad Vilks dažas dienas Vilnīša prombūtnē pildīja arī biroja priekšnieka pienākumus.

Savukārt 25.novembrī pret Vilku tika sākta disciplinārlieta. Lietas izmeklēšanas termiņš, 24.janvāris, tika vairākkārt pagarināts, un tai bija jānoslēdzas 15.aprīlī.

Uz augšu