Premjers vēl nav iepazinies ar Vilka atbrīvošanas iemesliem

FOTO: Lita Krone/LETA

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) vēl nav iepazinies ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietnieka Alva Vilka atbrīvošanas iemesliem un šo situāciju varētu komentēt, atgriežoties darbā pirmdien, 16.maijā, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Premjers patlaban atrodas konferencē Igaunijā un Latvijā atgriezīsies sestdien, 14.maijā. Savukārt darbā pēc atvaļinājuma viņš atgriezīsies pirmdien, kad arī varētu sniegt savu komentāru par izveidojušos situāciju KNAB.

LETA jau ziņoja, ka KNAB vadītājs Normunds Vilnītis pēc disciplinārlietas materiālu izvērtēšanas ir nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieku Vilku, aģentūrai LETA apstiprināja Vilks.

«Manuprāt, lēmums ir prettiesisks,» norādīja Vilks, paužot viedokli, ka pamatojums viņa atbrīvošanai no amata esot «pievilkts klāt».

Viņam piemēroto sodu Vilks ir apņēmies pārsūdzēt.

Disciplinārlietas izmeklēšana pret Vilku tika pabeigta nedēļas sākumā, taču tobrīd pārbaudes atzinumi netika publiskoti, norādot, ka gala lēmumu par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai par disciplinārlietas izbeigšanu pieņems Vilnītis.

Disciplinārlieta tika ierosināta, lai izvērtētu iespējamos disciplinārpārkāpumus Vilka rīcībā saistībā ar «nolaidīgu darba pienākumu izpildi, ilgstošu bezdarbību, maldinošas informācijas sniegšanu, veicot vecākās nozares amatpersonas pienākumus PHARE 2003.gada Nacionālās programmas projekta «Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja attīstība un nostiprināšana» īstenošanā». Uz izmeklēšanas laiku Vilks tika atstādināts no amata pienākumu pildīšanas.

Pēc visu disciplinārlietā esošo apstākļu noskaidrošanas komisija sagatavoja dienesta izmeklēšanas slēdzienu, kurā norādīti disciplinārlietā konstatētie fakti un lietas apstākļi, kā arī ierosinājumi par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai lietas izbeigšanu. Šis slēdziens tika nodots KNAB priekšniekam, kuram bija jāpieņem lēmums par amatpersonas saukšanu pie disciplināratbildības vai par disciplinārlietas izbeigšanu.

Uz augšu